Щоб огірки родили ціле літо, потрібно знати кілька маленьких секретів

В липні починається перша хвиля плодоношення огірків. Тому, варто за їхніми посадками посилити догляд: підживлення, обробка від захворювань та шкідливих комах, щоденно рясно поливати й забезпечити добре провітрювання.

Проведення поливу огірків.

При постійному цвітінні та утворенні плодів, огірки витрачають багато сил й корисних елементів. Тому, їх варто часто поливати й вчасно збирати врожай. Робити це варто рано вранці та пізно ввечері теплою водою.  На 1 кв. м. площі потрібно 8-12 л. води, не можна, щоб вода потрапила на корені кущів огірків.

Підживлення огірків.

Коли кущі огірків починають найактивніше рости та плодоносити, їх в цей період підживлюють не менше 2-3 разів вибираючи добриво до складу якого входить фосфор, калій й мікроелементи.

Перший раз підживлюють розчином нітрофоски в кількості 1 ст. л. добрива на 10 л. води.

Через 14 днів підгодуйте огірки наступним добривом: розмішайте у 10 л. води 1 ст. л. сульфату калію та 0,5 л. коров’яку.

Профілактичні заходи боротьби з шкідниками та хворобами огірків.

Для цього візьміть звичайну аптечну йодну настоянку та свіже молоко. В 9 л. теплої води розчиніть 1 л. домашнього молока, кефіру чи сироватки й додайте 30-40 крапель йодної настоянки. Після обприскайте кущі огірків, таку процедуру проводьте через кожні 7-10 днів або обробіть їх 0,4% розчином соди та рідким господарським милом. Також, ефективними будуть ці біопрепарати, «Споробактерином», «Бактофітом» та «Фітоспорином-М».

Попелиці є носіями багатьох захворювань, тому для профілактичної боротьби з ними застосовують таку настоянку. Подрібнений часник, тютюновий пилок та рідке господарське мило. При появі шкідників на рослинах застосуйте інсектициди: «Фітоверм» чи «Бітоксибацилін».

Мульчування огірків.

Для захисту кореневої системи огірків замульчуйте їх товстим шаром соломи, перепрілого перегною чи низового торфу. Або візьміть підкошену газонну чи іншу траву, яка не встигла утворити насіння.

Збирання врожаю.

Огірки відділяйте від рослини так, щоб не зашкодити їй:

  • не можна перевертати батоги;
  • на корнішонах залишають маленький хвостик плодоніжки;
  • хворі та ушкоджені огірки видаляють;
  • врожай огірків збирають через кожні 2-3 дні.

Як доглядати за огірками у серпні.

В цей період на кущах огірків з’являються жовті листки та підсихають відпрацьовані батоги, які потрібно вчасно прибрати. Також, необхідно підгодувати кущі огірків спеціальним розчином. Для цього розчиніть у відрі води по 1 ст. л. сірчанокислого калію та суперфосфату. Або обробіть їх кислим молоком чи молочною сироваткою розведених у воді в співвідношенні 1:3.

При серпневому коливанні погоди накрийте огірки на ніч плівкою чи агроволокном.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!