Огіркам, для плодоношення потрібний своєчасний полив та підживлення й процес цей буде тривати довго, аж до заморозків. Пропонуємо дізнатися, яке добриво краще застосувати, щоб огірки утворювали багато плодів.
Дріжджовий розчин.
Дріжджі багаті на такі мікроелементи, як фосфор, залізо, азот та марганець. Для приготування цього добрива розчиніть у 10 л. води 10 гр. пачку сухих дріжджів, 2 ст. л. цукру та дайте йому 24 години постояти в теплі. Таке підживлення проводять тричі з інтервалом 21 день.
Настій цубилинного лушпиння.
Підживіть огірки цим добривом й вони почнуть краще та швидко зростати. Також, будуть надійно захищені від заселення рослин попелицями, павутинним кліщем та ураження грибковими хворобами. Щоб приготувати добриво візьміть 3 л. скляну банку, наповніть до половини лушпинням цибулі, а зверху налийте киплячої води. Закрийте кришкою та залиште настоюватися на 5 днів, періодично помішуючи. Для застосування цього настою розбавте його водою в співвідношенні 1:10. Таке підживлення проводять два рази на 7 днів.
Розчин курячого посліду.
В ньому міститься багато фосфору та азоту, ці елементи добре впливають на склад землі. Для цього покладіть курячий послід у відро та налийте туди води, співвідношення має бути 1:20 та залиште на 3 дні в темному приміщенні. Після варто настій процідити та розвести водою в співвідношенні 1:10. Підгодовувати цим розчином кущі огірків потрібно в певні періоди. Через 14 днів після посадки, під час цвітіння та плодоутворення.
Йодна настоянка.
Підживлення йодом допомагає рослині збільшити врожай огірків та активізувати зростання корнішонів. У 10 л. води влийте 30 крапель йодної настоянки та підживлюйте рослини через кожні 14 днів.
Деревний попіл.
В деревному попелі багато фосфору, калію, кальцію, магнію, заліза та цинку. Для приготування в 1 л. води покладіть 2 ст. л. деревного попелу. Підживлюйте цим розчином кущі огірків не менше 5 разів за весь вегетаційний період.