Categories: Сад та Город

Щоб картоплю не вражали хвороби та шкідники, перед посадкою її обробляють цим розчином

Для того, щоб посадковий матеріал картоплі не вражали хвороби та шкідники, перед посадкою потрібно провести обробку.

Першою процедурою є озеленення картоплі. Восени картоплю поділіть на два або три шари. Світло в приміщенні не повинно бути яскравим. Вже через 10 діб на картоплі утвориться речовина – солонин, яка буде захищати картоплю від мишей, пацюків та хвороб. Цю процедуру можна зробити весною.

За тиждень до посадки посортуйте та переберіть картоплю. Щоб виявити хвору картоплю у відро з водою висипте 1500 грамів сечовини, викладіть у суміш картоплю. Хворе насіння буде плавати зверху. Потім картоплю промийте та просушіть.

Картоплю ділять на три частини – велика до 100 грамів, середня – до 80 грамів, маленька до 50 грамів. Садити сортову картоплю зручніше, вона виростає в один час та за нею легше доглядати.

Обробка картоплі фунгіцидами проти парші, фітофторозу, альтернаріозу, фомозу та ризоктоніозу.

За тиждень використовують розчин – «Планріз», а перед посадкою – «Фітоспорин», «Алірін», «Престиж», за 5 днів до посадки – «Агат 25К», «Бінорам», за 24 години до висадки – «Альбіт».



Перед тим, як висаджувати картоплю у землю її прогрівають та прив’ялюють. За 14 днів її дістають з підвалів та кладуть у теплому місці. Не забувайте щодня провітрювати приміщення та перевертати картоплю. Денна температура повинна бути 12 – 18 градусів, а вночі не менше 6 градусів. Вологість повинна складати від 85 % до 95 %. Доглядаючи таким способом, картопля зійде через два тижні після посадки.

Що отримати гарний врожай, перед посадкою вологу картоплю обваляйте в золі.

Щасти!