Що зробити, щоб фіалки почали буйно цвісти. Ось простий та дієвий метод

Фіалки – це гарні квіти, які потребують особливого догляду. Щоб ця красуня регулярно й пишно цвіла, потрібно створити для неї комфортні умови.

Не цвітуть фіалки причини.

Існує кілька основних причин, через які не цвітуть фіалки:

  • Брак світла в осінній, зимовий та весняний період;
  • Занадто низька температура;
  • Дуже широкий або глибокий горщик;
  • Занадто рясний полив;
  • Відсутність підживлення;
  • Молодий вік фіалки, якій менше 1 року.

Що зробити, щоб фіалки зацвіли.

  1. Потрібно встановити додаткове освітлення або перенести горщик з квіткою на добре освітлене підвіконня. Рослина має отримувати світло не менше 12 годин на добу. Якщо світла занадто багато, то листочки опускаються вниз й навпаки, при недостатній кількості світла — вверх.
  2. Вибрати горщик за розміром. Коріння фіалки росте не в ширину, а вглиб, тому розмір горщика має бути не більше 8-10 см. у діаметрі та 7-11 см. у висоту.
  3. Придбати спеціальний ґрунт для фіалок. Він повинен бути пухким та легким.
  4. Потрібно правильно поливати. Заливати фіалки не можна, бо коріння не буде встигати поглинати вологу та віддавати її квітці, в результаті чого може згнити. Також, не варто поливати фіалки під корінь, краще налити теплу воду у піддон.
  5. Підживлення фіалки має складатися з калійно-фосфорних добрив. При надлишку азоту, квітка почне «жирувати» та відмовиться цвісти. А при надлишку калію, листя фіалки почне жовтіти.
  6. Необхідно проводити щорічну пересадку квітки — це забезпечить регулярне та пишне цвітіння. Досвідчені квіткарі радять робити це, навіть, 2 рази на рік.

Як змусити фіалку цвісти.

Для пришвидшення цвітіння, фіалку потрібно «налякати», тобто легенько поплескати по листочках та постукати по горщику або потрясти його. Річ у тім, що під час струшування фіалки, листя починає гнутися, призводячи до натягування тканин, а це в свою чергу сприяє активізації гібереліну, який й підштовхує квітку до цвітіння.

Чим підживити фіалки для пишного та рясного цвітіння.

Є готові добрива для фіалок, які можна придбати в спеціалізованому магазині. Однак, досвідчені квітникарі віддають перевагу власноруч приготовленим добривам. Підживити фіалку можна чорним чаєм, який не містить ароматизатори та цукор. Використовувати можна як гущу, так й водний розчин чаю середньої міцності. Підживлення цим добривом слід проводити 1 раз на 14 -16 днів. Чай містить в собі корисні речовини та мікроелементи: калій, кальцій, магній, залізо, бір, сірка, марганець та алюміній.

Також, в якості добрива можна використовувати каву. Потрібно висушену кавову гущу без цукру змішати із землею та додати у вазон. Поливати фіалку після цього підживлення не потрібно протягом 2-3 тижнів.

Завдяки кавовій гущі ґрунт підкислиться, стане більш пухким та пористим, що забезпечить кращий доступ повітря до кореневої системи.

Кавова гуща містить в собі калій, азот, кальцій, фосфор, залізо та мідь, які так необхідні фіалкам.

А ще гущу може покласти на дно горщика в якості дренажу.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!