Що значать позначки на одязі. Завжди звертайте на них увагу перед пранням

Кожен бачив етикетки, що пришиті до одягу. На них зазвичай вказують інформацію щодо виробника, склад тканини та рекомендації для прання. Однак, не кожен знає, як розшифрувати ці позначки для прання. Дуже важливо враховувати вказані рекомендації, щоб запобігти утворенню катишків, вицвітанню тканини та появі дірок. Позначки для прання поділяються на групи та мають різну інформацію.

Коло — для хімчистки, трикутник — відбілювання та порошок, квадрат — сушка та віджим.

Одна горизонтальна лінія вказує на те, що річ потребує щадного режиму прання, дві — делікатного, хрест — заборона тієї чи іншої дії.

Позначки на етикетці вказують на те, як правильно прати речі, щоб не зіпсувати їх. Розділяйте рекомендації на групи.

Таз.

Зображення таза інформує про температурний режим прання та можливість ручного прання або використання СМА. Щоб визначити температуру, на малюнку вказують цифру або крапку. Якщо на тазику намальована цифра 30, то прати річ слід саме при такій температурі. Таке саме значення несе одна крапка. Дві крапки — 40 градусів, три — 50 градусів, чотири — 60 градусів, п’ять — 70 градусів, шість — 95 градусів.

Зображення тазика може бути різним. Білий та без написів — можна замочувати, тазик та рука — ручне прання, підкреслений — щадний режим, двічі підкреслений — дуже делікатне прання. В одному символі може вказуватися багато інформації. Якщо на етикетці зображений таз, рука та цифра 30, значить, що річ можна прати лише руками при 30 градусах.

Трикутник та коло.

Ці символи вказують на відбілювання та засоби, що можуть бути використані, а також, про хімчистку.

Білий трикутник — можна використовувати будь-які засоби для відбілювання. Трикутник з двома косими лініями — можна відбілювати без додавання хлору. Перекреслений трикутник вказує на заборону відбілювання.

Коло має два значення. Звичайно вказує на можливість чищення одягу в хімчистці, перекреслене — заборонено нести в хімчистку.

Квадрат.

Він вказує на сушку. Якщо квадрат закреслений, сушка в пральній або сушильній машині заборонена. Коло всередині квадрата — дозвіл на сушіння в СМА або в сушарці. Коло в квадраті та крапка — можна сушити при низькій температурі. Коло в квадраті та дві крапки — сушка при середній температурі. Коло в квадраті та три крапки — можна сушити при високій температурі. Коло в квадраті зафарбоване — сушити можна тільки в СМА.

Іноді можна знайти рекомендації щодо природної сушки на свіжому повітрі. Якщо квадрат перекреслений двома косими лініями в лівому верхньому кутку, це свідчить про те, що річ підлягає сушці в тіні без сонячних променів.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!