Що слід зробити з помідорами в липні, щоб були великі та смачні

Липень – час, коли вже починають достигати томати. Щоб отримати гарний врожай, потрібно за ними гарно доглядати. Головним є правильний полив, підживлення, розпушування ґрунту, пасинкування та обробка проти шкідників та хвороб.

Зволоження.

При спекотній погоді зволоження проводять раз на тиждень, теплою водою та лити її під корінь. На одну рослину потрібно 5000 мл. води. Вода не повинна потрапляти на листя.

Розпушування.

Наступного дня після поливу потрібно розпушити ґрунт. Для збереження вологи, грядки потрібно замульчувати.

Пасинкування.

Пасинки прибирають на нижній частині стебла. Після формують кущ, він повинен мати 1 стебло або два чи три розгалуження. Кущ буде рости пишно та давати мало плодів, якщо його не пасинкувати. Під час плодоношення нижнє, пожовкле листя прибирають. Наприкінці липня прищепіть кущ над останньою квіткою на головному пагоні. Над четвертою та п’ятою кистю залишають лише пару листків. Не забудьте прищепити стебло, щоб квіти почали плодоносити.

Підживлення.

Підживлюють помідори три рази через кожні 14 днів. Це роблять добривами, які містять калій та фосфор. Під час плодоношення їх підживлюють таким розчином – у відрі води розчиняють пару столових ложок суперфосфату та трохи золи. Суперфосфат можна замінити 2 столовими ложками гумату калію. Якщо томатам не вистачає калію – плоди чорніють, верхівка починає гнисти, а листя дивиться догори. Тоді підживіть томати таким розчином – у відрі води розчиніть пару ложок кальцієвої селітри та підживіть кущі.

Боротьба з хворобами.

Обприскайте томати фітоспорином або настоєм з часнику (перекрутіть пару голівок часнику та розчиніть у 1000 мл. води. Через добу додайте відро води та проведіть обприскування).

Правила збору плодів.

Їх збирають не дозрілими. Збираючи томати бурого кольору, швидше достигатимуть зелені томати.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!