Всі городники хочуть, щоб їх врожай зберігався довго. Озимий часник починають збирати в кінці липня, а ярий — на початку серпня. Робити це потрібно обережно, бо пошкоджені плоди будуть зберігатися не так довго, як цілі, а також, вони більш схильні до хвороб.
Після збору врожаю, часникові головки ретельно просушують на сонці. Потім перевірте часник на пошкодження або ураження, а також, порожнистість.
Методика зберігання часнику.
В пучках.
Висушіть часник разом зі стеблами, зберіть їх в пучок мотузкою та підвісьте в сухому місці.
В косі.
Так само потрібно висушити головки разом зі стеблами, сплести їх в косу та залишити в сухому місці.
В трилітрових банках.
Банки простерилізуйте та витріть насухо. Покладіть в них часник. Він буде висихати, але не проросте. Зберігайте в холодильнику або на балконі.
В мішках.
Для зниження ризику появи цвілі та бактерій, замочіть часник в розчині з сіллю. Просушіть та покладіть в мішок з натуральних матеріалів. Взимку іноді оглядайте головки та прибирайте зіпсовані.
В ящиках.
Для зберігання часнику в ящиках, потрібно насипати на дно сіль, покласти шар часнику, знову присипати сіллю та покласти часник. Продовжуйте викладати його шарами. Таким чином він зберігатиметься свіжим та соковитим довше.
Холодильник.
Просушіть головки часнику, покладіть в паперові пакети та зберігайте окремо від інших продуктів. Щоб часник не псувався, додайте в пакети сіль або лушпиння цибулі.
Попіл.
В картонну коробку насипте 2 см попелу, зверху щільно викладіть часник. Зверху знов насипте попіл та продовжуйте викладати шар за шаром, чергуючи часник й засіб. Останній шар повинен бути з попелу. Зберігайте таку коробку на кухні.
Борошно.
На дно зручної ємності з кришкою насипте борошно. Потім обваляйте в ньому головки часнику, щільно складіть їх в ємність та закрийте кришкою.
Цибульне лушпиння.
Пересипте цибульним лушпинням часникові головки в мішку або ящику та приберіть на антресоль.
Харчова плівка.
Замотайте в харчову плівку кожну головку в два шари. Плівка захистить їх від висихання.