Якщо в сім’ї більше однієї дитини, між ними нерідко виникають конфлікти. Таким чином брати та сестри показують ревнощі, що відчувають. Тому, слід проводити профілактику сварок, ніж їх усунення. Приділяйте достатню кількість уваги кожному з дітлахів окремо.
Психологи стверджують, що діти, особливо молодші, проявляють агресію, кусаючись або б’ючись. Таким способом вони виражають свій стан, наприклад, злість.
Дехто вважає, що фізична сила є гарним засобом впливу на оточуючих. Тому, нерідко брати та сестри б’ються. Найбільша бійка виникає саме між дітьми вдома, ніж з чужими дітьми, з якими вони спілкуються. При цьому виникнення конфліктів вдома між братами та сестрами вважається нормою, бо це появи ревнощів.
Якщо діти посварилися, розведіть дітей в різні боки та забезпечте кожному з них особистий простір, особисті іграшки й окрему коробку з особистими предметами.
Не кажіть дітям під час сварки, що вони повинні любити один одного. Не вимагайте хорошої поведінки. Навпаки, скажіть, що розумієте їхню агресію й почувалися б так само на їх місці. Так діти почуваються зрозумілими та мають більше бажання поводитися добре. Заборони, вимоги та покарання дають лише зворотній ефект.
Чим менша дитина, тим більшою має бути участь дорослих в конфлікті.
До 3 років дорослі припиняють сварки, перемкнувши увагу дитини. Після 6 років спостерігайте за сварками та виправляйте або коригуйте їх. Якщо хтось з дітей плаче, спробуйте втішити її та поставитися зі співчуттям.