Що робити в саду та на городі у квітні, щоб мати гарний врожай цього року

В квітні городникам доводиться багато працювати в саду та на городі, а ще потрібно звертати увагу на погодні умови. Також, потрібно дивитися на розвиток рослин й фазу, в якій вони знаходяться, бо це буде добрим індикатором.

Роботи, якими потрібно займатися в квітні.

Сад.

Посадка та пересадка рослин.

Найкращий час для посадки та пересадки дерев й чагарників — це в квітні. Однак, потрібно поспішати, бо в травні теплішає й саджанцям важче прижитися.

Правила посадки:

Верхівки рослин та їх коренева система мають знаходитися в збалансованому стані. Саджанці потребують правильної обрізки та видалення всього зайвого. Тоді почнуть з’являтися нові паростки.

Під час посадки саджанці гарно поливають, навіть якщо був дощ або тільки зійшов сніг. Це забезпечить заповнення повітряних порожнеч та щільне обліплення корінців землею.

Найкраще займатися обрізкою в лютому та в березні. Однак, в квітні також можна це зробити. Але потрібно встигнути до того, як розпустяться бруньки. Також, на початку квітня городники обрізають живоплоти та топіарні форми.

Підгодівля.

На початку вегетаційного періоду підійдуть добрива із вмістом азоту. Краще скористатися комплексними мінеральними, в яких містяться всі необхідні макро- та мікроелементи й вітаміни. Також, можна скористатися нітроамофоскою або карбамідом. Головне, щоб в них було багато азоту. Саме завдяки йому рослини можуть нарощувати листя та нормально користуватися сонячним світлом для фотосинтезу.

Деякі городники використовують органічні добрива.

Азотні добрива в гранулах додають в пристовбурові кола рослин. Спочатку розпушують або трохи перекопують землю, а потім поливають. Тоді азоту буде легше дістатися корінців.

В квітні бруньки набухають, тоді потрібно провести друге обприскування. Для цього використовують 1% бордоську рідину. Також, можна скористатися сучасними препаратами. З’єднайте між собою препарати проти грибку та проти шкідників. Однак, пам’ятайте, що деякі пестициди діють при температурі вище 10 градусів тепла.

Щеплення.

Щепи готують завчасно та тримають при холодних температурах. Щеплення робиться сплячою щепою до несплячого дерева, тоді воно зможе підживлювати її. Щепленням сливи, персику, аличі, абрикосу та вишні займаються раніше, ніж яблук, бо прокидаються вони теж раніше.

Прибирання укриття.

В квітні вже потрібно прибрати будь-які укриття з рослин. Однак, потрібно робити це поступово, потрохи відкриваючи його, а краще тоді, коли стоїть похмура погода.

Особливої уваги потребує виноград. Під час зняття укриття, він ламається та ранить лози, через що втрачаються життєві соки.

Огляньте рослини та зніміть укриття, приберіть хворе, сухе листя, розпушіть землю й підгодуйте весняними добривами. Іноді після зимівлі корені можуть вилізти назовні, тоді краще рослину пересадити або насипати землю навколо.

Квітник.

Нерідко багаторічники, особливо ті, в яких взимку відмирає надземна частина, городники залишають до весни, щоб не загубити місце їх зростання. Всі сухі стебла потрібно прибрати та звільните місце для нових паростків. Також, потрібно прибрати мульчу, а розрослі багаторічники краще розділити та розсадити.

Тепер можна саджати троянди, які спочатку потрібно добре полити. Бульбу та цибулини потрібно оглянути та перебрати.

В відкритий ґрунт можна сіяти насіння космеї, нагідків, чорнобривців, настурції та інших однорічників.

Город.

Салат, морква, петрушка, кріп, редис, цибуля, буряк та інші морозостійкі рослини саджаються лише в прогрітий ґрунт. А для теплолюбних рослин потрібно завчасно підготувати землю.

В квітні вже можна саджати картоплю.

Догляд за розсадою.

В квітні потрібно дуже добре попрацювати над розсадою, щоб до травня вже підготувати їх до посадки у відкритий ґрунт.

Вчасно проведіть пікіровку, а з середини квітня вже можна починати привчати розсаду до свіжого повітря. Перший раз виставляють її на годину, другий — на дві й так продовжується до моменту, коли рослини вистоять повний день та ніч. Перші декілька днів краще не допускати потрапляння прямих сонячних променів на молоді саджанці.



Теплиця.

Навесні можна починати зводити нові теплиці або зайнятися підготовкою старих. Якщо теплиці підготовлені, в квітні можна посіяти огірки. В середині квітня можна розташувати в теплиці селеру, квасолю та капусту. Наприкінці квітня висаджують помідори, баклажани, кабачки та патисони.

Друга-третя декада місяця добре підійде, щоб посадити розсаду всіх овочів в теплицю.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!