Що робити, щоб помідори не гнили. Дієві поради, які допоможуть не втратити врожай

Причиною загнивання томатів на кущах може бути:

  • ураження землі патогенною мікрофлорою;
  • надмірний чи навпаки недостатній полив та підгодівля;
  • відсутня прополка бур’янів;
  • не проводиться сівозміна на ділянці.

Використовувати хімічні препарати не можна під час достигання томатів, а кращими будуть в цей період застосування біопрепаратів чи народних методів.

Основні захворювання помідорів.

  1. Альтернаріозом.

Рослини вкриваються темними, сухими та сіро-коричневими плямами, плоди яких не придатні для вживання.

Обробіть томати препаратами такими, як: Оксихом, Райком чи іншими системними фунгіцидами, обробляючи їх кожні 1-1,5 тижні. Однак, за 30 днів до початку дозрівання томатів, перейдіть на обприскування рослин Фітоспорином чи Триходерміном.

  1. Антракнозом.

На томатах помітні дрібні й м’які плями, колір яких подібний шкірі — це вказує на ураження антракнозом.

Негайно приберіть вражене листя з плодами та обробіть рослину використавши: 1 %-ну бордоську суміш, Агролікар, Чистофлор чи хлорокис міді розчинивши в 10 л. води 40 гр. засобу.

  1. Вершинною гниллю.




Кущі томатів спочатку гниють на верхівці плоду, а після переходять на всю його поверхню.

Обробіть рослини 0,2 %-ним розчином хлориду кальцію. Повторіть обприскування два рази упродовж тижня.

Розсаду помідорів підгодуйте калієвою чи кальцієвою селітрою. Для цього візьміть 5 ст. л. засобу на 10 л. води. Під час посадки в землю всипте 100 гр. попелу деревного.

  1. Мокрою гниллю.

Якщо на стиглих томатах з’явилися прозорі плями та тріщини, які згодом вкрилися білими грибковими спорами з яких відчувається неприємний запах — це ознака ураження мокрою чи водянистою гниллю.

Коли на томатах почнуть утворюватися плоди, обробіть їх бордоською рідиною 1%-м розчином.

  1. Сірою гниллю.

Якщо листя томатів вкрилися сірим нальотом з пухирцями, що миттєво переходить на всі сусідні рослини – це ознака зараження їх сірою гниллю.

Боротися з цією хворобою можна за допомогою деревного попелу, мідного купоросу, 1 %-ний розчин бордоської суміші, Фітоспорину, Гліокладину Триходерміну або Триходерміну Веріде.

  1. Фітофторозом.

Плоди з листям томатів вкрилися плямами бурого забарвлення, потім вони чорніють та деформуються, але при високій температурі повітря хвороба призупиняється.



Для профілактики обробляйте рослини кожні 1,5 тижні Ревусом або Консенто. При ураженні хворобою ефективними будуть Купроксат, Інфініті, Хом, 1 %-ний розчин бордоської рідини та інші препаратами на основі міді.

Під час достигання плодів добрий ефект дають біопрепарати: Фітоспорин, Алірин, Триходермін Веріде або Гамаїр.

Обприскайте томати розчином борної кислоти. Для цього розчиніть в 1 л. гарячої води 1 ч. л. засобу та змішайте з 9 л. питної води або розчиніть 20 крапель йоду в 10 л. води та влийте 1 л. нежирного молока чи сироватки.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!