Навіть взимку роботи на городі та в саду повно. В січні можна провести обрізку та побілку дерев, посіяти перші рослини й провести обробку проти шкідників.
Прибирання снігу з чагарників та дерев.
Якщо взимку випало багато снігу, приберіть його з чагарників та молодих саджанців дерев. Під важким снігом гілки можуть зламатися. Використовуйте віник або мітлу для прибирання снігу. Лопатою цього робити не можна, щоб не пошкодити дерева.
Заготівля снігу.
Зібраний сніг можна розтопити та використовувати для розсади. Зберіть сніг у великі ємності та розлийте талу воду по пляшках. Вона корисна не лише для розсади, а й для кімнатних рослин. Також, сніг можна кинути в теплицю, щоб наситити ґрунт талою водою.
Обрізка дерев.
Дехто вважає, що обрізати дерева взимку не можна. Однак, якщо мороз не сильний та найближчим часом температура не буде опускатися нижче 8 градусів, можна провести обрізку всіх дерев.
Побілка.
При температурі вище 5 градусів тепла та відсутності дощу або мокрого снігу, можна провести побілку дерев, щоб захистити їх від сонячних опіків навесні.
Обробка від парші.
Обробіть дерева від парші. Це можна робити при температурі вище 0. На відро води додайте 1 кг сечовини та обприскайте кору.
Перевірка кущів чорної смородини.
Перевірте чорну смородину на ураження бруньковим кліщем. Виявити його нескладно, бо бруньки з продовгуватих перетворюються на круглі та великі. Їх потрібно зірвати, зібрати в банку та знищити, щоб після зими шкідники не поширилися по всіх кущах.
Посіви.
В теплиці у січні можна посіяти шпинат, кріп, руколу та айстри. Перші сходи можна буде побачити при сприятливій погоді. Ранній врожай зелені можна буде зібрати в перші тижні квітня. Також, в січні можна придбати торф’яні таблетки, горщики, а на підвіконні можна посадити ранні помідори та зелень.