При купівлі саджанців варто звернути увагу на багато нюансів. Вони мають бути здоровими, тоді деревця швидко приживуться й дадуть в майбутньому добрий врожай фруктів та ягід.
Однак, найважливішим є правильна підготовка та посадка молодих дерев в землю.
Підготовчі роботи.
Зазвичай продавці саджанців ретельно упаковують кореневу систему рослин щільно стискаючи й обмотуючи мішковиною чи плівкою. При цьому коріння знаходиться в одній «купі» у вологому субстраті. Тому, багато садівників розгорнувши плівку поміщають коріння саджанців разом з грудкою землі в посадкову ямку.
Цього робити категорично не можна. Потрібно розпрямити коріння для того, щоб вони росли в бік та відрощували нове коріння, бо самостійно воно не розпрямляється, а залишиться в «купі». Тому, ці дерева погано приживаються, а іноді можуть загинути без змоги наростити нове коріння.
Придбані саджанці в горщиках мають ту ж саму проблему. Після пересадки коренева система рослинок продовжує перебувати в межах горщика, не маючи сили рости в різні сторони. Тому, перш ніж висадити саджанець з горщика, розімніть руками земляну грудку чи подряпайте її чимось, щоб порушити цілісність. Це спровокує рослину відростити додаткове коріння, яке поширюватиметься за межі умовного горщика.
Посадка та заглиблення.
Не можна заглиблювати кореневу шийку саджання, бо вона знаходиться в місці відходження коріння від стовбура. Також, не заглиблюйте в землю місце щеплення саджанця.
Тому, спеціалісти рекомендують готувати ямку для посадки саджанця за 21-35 днів до цього, це дасть змогу осісти ґрунту.
Правильний полив.
Рослини в горщиках перед посадкою в ґрунт опустіть на 30-60 хвилин у воду, щоб земляна грудка намокла й стала вологою.
Якщо у саджанців відкрита коренева система, то її висаджуйте у вологу землю. Для цього за кілька годин до посадки залийте посадкову яму водою й дайте їй ввійти.
Після висадки саджанця в землю вилийте під нього 1-2 відра води. Якщо погода стоїть суха й посушлива, поливайте рослини 1 раз на 7 днів.
Після зафіксуйте деревця, прив’яжіть кожне до 2-3 кілків, щоб вітер не розхитував їх, бо через це молоде коріння буде постійно обриватися, що суттєво сповільнить приживання дерев.