Хризантема — це справжня цариця пізньої осені, бо у цю пору вона прикрашає подвір’я й сади. Не дивлячись на те, що ця квітка досить стійка, вона все одно потребує догляду при настанні холодів.
Перше, що необхідно зробити перед зимою, це підготувати хризантеми перевіреними калійно-фосфорними добривами. А ще, можна насипати добрива на клумби одразу після дощу чи поливу, по 40-50 г. суперфосфату й 25 г. сірчанокислого калію на 1 кв. м.
Друге — це укриття. З настанням холодів й морозів, хризантеми необхідно на ніч накривати, тоді вони якнайдовше будуть цвісти. Зробити укриття можна будь-яким покривним матеріалом, окрім поліетилену. Якщо взагалі нічого немає, тоді підійдуть прості мішки. Вранці укриття необхідно прибирати, інакше квіти просто загинуть.
Третє — підготовка окремих сортів хризантем до зими. Існують такі сорти, які не переживуть морози у саду чи на подвір’ї. Їх потрібно заздалегідь підготувати: обрізати, викопати, помістити в ящики, засипати ґрунтом чи торфом й поставити в темне прохолодне місце (4-6 градусів) аж до снігу. До цих сортів належать великоколірні й карликові хризантеми, які часто можна побачити у квіткових магазинах в горщиках.
В останній час, кулясті кущі стали широковідомі, хоча їх також потрібно викопувати, але садівники це заперечують.
Четверте — підготовка морозостійкої хризантеми до зимівлі. Навіть, якщо вона морозостійка, її все одно необхідно підготувати до зими: як тільки повністю відцвіте. Для цього зріжте всі стебла, лишивши піньки по 15 см, а кореневища замульчуйте ґрунтом. Цього буде достатньо, щоб здорові кущі пережили зимові морози.