Не всі знають, що робити з часником після його збирання. Проте, саме від подальших дій будуть залежати смакові властивості, легкість та наступний врожай. Існують правила, завдяки яким ці характеристики можна підвищити.
- Залиште зелену масу.
Часник збирають, коли починає висихати нижнє листя, а верхнє залишається зеленим з жовтизною на кінчиках. Не поспішайте зрізати стебло, залишаючи лише голівку, бо зубчики визрівають перші півтора тижні після збору врожаю. Вони харчуються від листя та стебла, накопичуючи суху речовину. Обрізайте стебла лише тоді, коли вони повністю висохнуть. Зберігати часник краще в сухому та добре провітрюваному місці. Можна залишати на вулиці вдень, а вночі забирати в приміщення, щоб врожай не постраждав від роси або дощу. Завдяки такому методу, часник буде більш гострим, матиме насичений смак та довше зберігатиметься.
Без листя, часник втрачає вологу, а з ним цей термін продовжується тиждень-два, а то й більше.
- Зберігайте лише середні голівки.
Середні голівки зберігаються довше за великі або дрібні. Занадто великі зубчики часто вимерзають та чутливо ставляться до несприятливих умов посадки, а дрібні — навпаки. Однак, з дрібного часнику, також, не вдасться отримати гарний врожай. Через це, зберігайте та висаджуйте часник лише середніх розмірів.
- Очищення.
Перед зберіганням часник потрібно почистити. Якщо він надто забруднений, краще помити його водою одразу після збору, після чого просушити.
Найкраще використовувати для промивання фітоспориновий розчин, щоб підвищити терміни легкості та зменшити ризики захворювання на гниль.