Що потрібно зробити, щоб яблука не гнили на дереві. Поради досвідчених садівників

Головна причина, що яблука гниють та опадають є захворювання, яке називається – моніліоз. Воно є дуже небезпечним захворюванням, яке швидко поширюється у саду та вражає майже всі фруктові дерева.

Причина та ознака моніліозу.

При зараженні цією хворобою плоди вкриваються плямами, після починають темніти та збільшуватися в розмірі. На дотик вони м’які, бо гниють всередині, від чого починають опадати чи муміфікуватися на гілках дерева.

Хвороба ця розповсюджується за допомогою дощу, вітру чи шкідливими комахами. Для цього йому потрібна ще висока вологість та температура +15..+20°С.

Якщо залишати такі плоди яблук на дереві, грибок моніліозу проникне через плодоніжку до плодової гілочки та швидко вразить все дерево цілком. Тому, вражені хворобою гілочки варто постійно зрізати, щоб не дати хворобі заражати все дерево. Їх разом з пошкодженими плодами винесіть з саду та спаліть.

Моніліоз вражає плоди й після того, як їх зняли з дерева та помістили на зберігання, починає розвиватися всередині яблука. Вони стають глянцево-чорного кольору з бурим забарвленням м’якушу.

Боротьба та профілактика моніліозу.

Щоб не хворіли дерева на моніліоз, обирайте стійкі до цієї хвороби сорти, такі як Уралець, Слов’янка, Пепен-Шафран та інші.

Грамотно розташовуйте плодові дерева під час закладки фруктового саду.



Своєчасна обрізка яблуневих та інших дерев забезпечить освітлення й повітропроникнення їх крон, що є також профілактикою хвороби.

Регулярно перекопуйте землю під ними та підгодовуйте дерева комплексними добривами. Також, може допомогти їм зміцнити імунітет та бути стійкими до виникнення хвороби.

Постійно проводьте санітарне прибирання в саду упродовж всього сезону й обов’язково спалювати все, що винесли з нього.

Пошкоджені та тріснуті яблука не годяться для закладки й зберігання на зиму.

Потрібно дотримуватися й не ігнорувати календар обробки фруктових дерев хімікатами-фунгіцидами.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!