Що потрібно зробити, щоб цибуля не випускала стрілки, а росла великою

Часто посіви цибулі випускають небажані стрілки. Однак, це питання можна легко вирішити, дотримуючись певних правил.

Зберігання сіянки цибулі в зимовий період.

Як й будь-якій іншій культурі, сіянці потрібні певні умови та способи зберігання. Теплий спосіб зберігання здійснюється при 20 градусах тепла та 70% вологості повітря. Однак, в таких умовах дрібна сіянка висохне. Холодне зберігання краще підійде сівку. Для цього температура повітря в приміщенні має становити 3 градуси морозу, а вологість — 90%. Також, можна скористатися комбінованим способом. Це означає, що восени та навесні умови зберігання мають бути теплими, а взимку — холодними. Однак, не повинно відбуватися різких перепадів температури та надмірної вологості повітря.

Підготовка сівків.

Сіянці необхідно гарно просушити. Тому, в місці зберігання, потрібно підвищити температуру до 20 градусів та залишити на 2-3 тижні. Потім на протязі восьми годин температуру потрібно підняти до 25 градусів та повільно піднімати до 40.

Є більш швидкий спосіб. Сіянку слід замочити в гарячій воді на 10-15 хв., а потім в холодній. Після цього вона готова до посадки.



Відбір сіянки.

Цибулини до 3 мм з великою вірогідністю дадуть стрілки. Через це краще обирати сіянку 1-2,5 мм. Якщо цибуля висівається під зиму, тоді її розмір має становити 1 см.

Посівні терміни.

Посівні роботи цибулі проводяться тоді, коли встановлюється стійка температура 15 градусів тепла та вище. Земля повинна прогрітися до 12 градусів тепла. Зазвичай це кінець квітня або початок травня. При посадці цибулі пізніше цього терміну, врожай буде маленьким. А якщо посадити цибулини в холодний ґрунт, обов’язково з’являться стрілки.

Полив.

Через нестачу вологи, також, з’являються небажані стрілки. Навесні цибулю слід поливати 1-2 рази на 7 днів теплою водою. На початку липня полив залишається незмінним, але в спекотну погоду полив збільшують у два рази.



Для гарного дозрівання та зберігання цибулі, полив припиняють за два тижні до збору врожаю.

Якщо якийсь етап був зроблений невчасно та з’явилися стрілки, тоді їх потрібно регулярно виламувати до моменту збору врожаю.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!