Що потрібно зробити, щоб позбутися пирію на городі. Корисні поради для городників

Часто при неякісній обробці землі на городі, її територію починає захоплювати трава пирію. Щоб його знищити, можна скористатися дуже шкідливим для людського здоров’я гербіцидом чи чорним агроволокном або товстим шаром мульчі, які на великій площі дуже важко зробити.

Щоб позбавитися від захоплення ділянки пирієм, варто його постійно підрізати на рівні землі. Це потрібно зробити не менш як 3-4 рази упродовж всього сезону. Між підрізанням має пройти 7-20 днів, в залежності від того, як буде відростати трава пирію. У теплу, дощову погоду рослина буде швидко відновлюватися, а коли стоїть спека — цей процес може затягнутися надовше. Головне не дати їй знову відрости, а постійно підрізати й підрізати. Вона за такої процедури швидко виснажиться й пропаде. Для цього підійде всім відомий плоскоріз Фокіна.

Щоб освоїти цілину, починаючи з травня місяця варто скосити траву при самій землі. Після за допомогою фрези розпушують землю, боронують й відразу сіють насіння гречки в якості сидерата. Норма висіва 0,8-1 кг., а після заборонуйте та прикатайте, щоб насіння добре стикалося з землею й зменшилося випаровування вологи.



Зійти гречка має через 5-7 днів. Вона так вкриває землю, що пирій не встигає відрости. А вже через місяць гречка на ділянці розквітне й буде цвісти упродовж 30 днів та відразу ж почне утворювати насіння. Після її варто скосити та рівномірно розподілити по всій площі ділянки. Зверху розсійте, прямо по стерні таку насіннєву суміш: овес, редьку олійну, фацелію, гірчицю, тифон та рапс. Було б непогано, щоб пішов на насіння дощ, тоді воно швидко зійде. А разом з сидеральними культурами може зійти й насіння самої гречки.

Упродовж всього сезону на цій ділянці постійно будуть рости зелені та густі різноманітні сидерати. Ці посіви пригнітять траву пирію й вона просто зникне, а на ділянці, завдяки сидератам, буде пухкий, збагачений корисними та поживними елементами ґрунт. Навесні земля на цій ділянці буде структурована, пухка, родюча, в яку варто посадити городні культури.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!