Черешня – це смачна літня ягода, яку обожнюють всі їсти. Однак, іноді, ягоди черешні бувають червивими. Найпоширеніша причина цього неприємного явища — це чорнобрюха муха або фруктова дрозофіла, а точніше — її личинки.
Тому, якщо не хочете, щоб ваша черешня стала червивою, потрібно зробити кілька дій, які допоможуть у цьому.
Запобіжні заходи щодо нападу фруктової дрозофіли.
Боротися з цим шкідником потрібно починати вже з осені. В кінці сезону, необхідно перекопати ґрунт навколо стовбура на глибину до 40 см. При появі падалиці, її слід зібрати та спалити.
Весною, до розпускання бруньок, потрібно обприскувати плодові дерева, стовбури та ґрунт навколо нього фунгіцидним розчином — на 10 літрів води 40 грамів хлорокису міді. Також, можна використовувати розчин на основі мідного купоросу — на 10 літрів води 80 грамів препарату.
Серед народних засобів боротьби з цією комахою найбільш ефективними є розчини на основі полину, цибулі, сосни, часнику та тютюну. Для його приготування потрібно взяти 400 грамів сухої або 1 кг сирої сировини, залити гарячою водою й залишити настоятися на 24 години. Через добу, розчин процідити, а потім поставити на плиту до кипіння. Як тільки розчин охолоне, до нього слід додати подрібнене на тертці господарське мило.