Що потрібно робити з полуницею після її плодоношення, та чому не можна її скошувати

Полуниця — це надзвичайно смачна та корисна ягода, яку вирощують всі дачники. Однак, деякі з них часто припускаються помилок у догляді за цією культурою. Мова йде про скошування кущів полуниці після плодоношення.

Дачники з великим досвідом не рекомендують цього робити, бо на те є певні причини. Однак, вони ні в якому разі не залишають полуничну ділянку без догляду після збирання ягід. Пропонуємо дізнатися, чому не варто скошувати кущі та що потрібно робити після плодоношення полуниці.

Скошувати кущі полуниці чи ні?

Ті дачники, які влітку скошують полуничні кущі після збору врожаю, стверджують, що після цієї процедури коренева система краще розвиватиметься, а сама рослина пустить молоді пагони. Також, вважають, що після такої «стрижки» куща можна позбутися різних шкідників. Однак, ці думки є неправильними та необґрунтованими.

Насправді, скошування приносить рослині великий стрес, що призводить до поганого розвитку та подальшого плодоношення полуниці.

Що потрібно робити з полуницею після її плодоношення?

Влітку, після збору врожаю, необхідно провести вибіркове обрізання кущів полуниці, але ніяк не скошування. Хоч обрізання потребує більше часу, ніж скошування, але користі принесе набагато більше.

Вибіркове обрізання кущів слід проводити виключно садовими ножицями або секатором. Видаляти потрібно тільки те листя, яке росло останні кілька років. Хворі та заражені кущі потрібно відразу повністю видалити, обрізати не потрібно.

Після обрізки, полуничну грядку потрібно прибрати: листя спалити, а землю у міжряддях розпушити. Необхідно, також, обробити полуничну ділянку карбофосним розчином, а через 14 днів підживити полуницю комплексним добривом.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!