Що потрібно робити, щоб вберегти себе та рідних від кліщів. Головні правила

Весна приносить не тільки весняне тепло, а й зустріч з небезпечними для людини та тварини іксодовими кліщами.

Вони чіпляються в парках, скверах, на газонах й звичайно ж в лісі. Чатують на свою здобич забравшись на траву чи невисокі кущі заввишки 20–60 см.

Цей різновид кліщів є носіями збудників дуже небезпечних хвороб. Це може бути кліщовий енцефаліт, бореліоз та хвороба Міямото. Збудник потрапляє в живий організм, коли кліщ присмоктується до тіла.

Заходи від потрапляння кліщів на людину.

Одягайте на прогулянку одяг та взуття, яке буде закривати всі відкриті ділянки шкіри. Він має бути світлим, з довгими рукавами, а якщо це штани, то їх заправте у шкарпетки. На голову вдягніть кепку, панамку чи косинку, якою варто закрити шию.

Нанесіть на одяг спеціальний аерозольний засіб —  репелент, який відлякає кліщів.

На пішохідній доріжці тримайтеся центральної лінії та ні в якому разі не ступайте на обочину газону де сидить дуже багато кліщів.



Вдома ретельно огляньте весь одяг та шкірний покрив всієї сім’ї й тварин. Також, сумку та підстилку, на якій відпочивали на природі, бо кліщ кусає безболісно, виділяючи під шкіру знеболюючі анестетичні речовини.

Весь одяг огляньте, а після покладіть у пральну машинку й виперіть його та згодом попрасуйте. Зачепившись на вулиці кліщ згодом присмокчеться до тіла, а це небезпечно для людини.

Правила проведення огляду.

Розпочинайте оглядати ступні:

  • лінію шкарпеток;
  • підколінні впадини;
  • нижню лінію трусів, верхню лінію трусів;
  • нижню лінію бюстгальтера, верхню лінію бюстгальтера;
  • комірець сорочки з усіх сторін;
  • лінію волосяного покриву голови, вушні раковини;
  • волосся та шкіру голови — добре обмацайте їх руками.

Кліщі можуть знаходитися на людському тілі чи тваринному до 2 тижнів. Однак, упродовж 2–3 днів це місце починає свербіти й людина виявляє там комаху.

Щоб запідозрити в себе хворобу Лайма, зверніть увагу на червону пляму в місці укусу кліща, появу головного болю, ломоти в тілі та млявості. Негайно зверніться до лікаря з подібними симптомами.

При кліщовому вірусному енцефаліті, відразу починає боліти голова, гарячка, нудота, блювота та порушується сон.



При виявленні на тілі кліщів, відразу зателефонуйте сімейному лікарю або спробуйте видалити його спеціальним пристроєм «кліщосмиком».  Техніку видалення прописує виробник на етикетці для пристрою чи проконсультуйтеся у ветеринара при покупці.

Коли кліщ буде повністю видалений, змастіть ранку будь-яким антисептиком та вимийте з милом руки.

Що потрібно далі робити.

Помістіть кліщів в чисту ємність та закрийте кришкою й передайте в лабораторію, яка досліджує цих комах. Це потрібно, щоб попередити зараження місцевості на збудників інфекційних хвороб.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!