Засмічення унітазу розповсюджена та неприємна ситуація. Багато людей викидають котячий наповнювач, брудні підгузки та дрібне сміття в унітаз, але це може призвести до потопу й зіпсованого ремонту.
Пропонуємо дізнатися, що можна та не можна змивати в унітаз.
Вода після миття підлоги або прання.
При діаметрі труб 100 мм й більше та відсутністю вигинів, можна змивати туалетний папір. Якщо ці показники менше, тоді краще цього не робити.
Харчові відходи. Залишки супу злити ще можна, а от очистки з картоплі, апельсинові або кавунові кірки, кістки та ягідні кісточки краще не змивати, бо вони можуть забити труби.
Паперові рушники, щільність яких вища за туалетний папір та нижча ймовірність розчинності. Хоча виробники кажуть, що деякі види рушників можна викидати в унітаз. Відповідь можна отримати, якщо провести експеримент. Декілька шматочків рушника потрібно кинути в таз з водою. Якщо за дві години вони не розчинилися, тоді краще утриматись від змивання цього предмету в унітаз.
Туалетні наповнювачі для котів. Деякі види можна змити в унітаз в невеликій кількості, інші ж краще утилізувати в сміттєвий бак. Потрібно звертати увагу на матеріал, з якого виготовлений наповнювач. Гелеві та глинисті при зіткненні з вологою починають грудкуватися, а це призведе до забиття труб. Пресована тирса набухає при контакті з вологою, але не дуже швидко. Тому, свіжі гранули можна змивати, а от весь лоток краще не треба.
Що категорично забороняється змивати в унітаз:
Вологі серветки. Вони не розчиняються в воді, як туалетний папір. Вони більш схожі на поліетиленові пакети. В них містяться пластикові волокна, які довго розкладаються. Тому, при змиванні цього предмету в унітаз, можна забити каналізацію. Навіть очисні споруди не зможуть впоратися з вологими серветками, бо вони намотуються на леза дробарок.
Лейкопластир. Це синтетичний предмет, який не розчиняється в воді, ще й прилипає до інших предметів, утворюючи грудки, які здатні засмітити труби.
Волосся. Воно перетворюється на грудки, а також збирає харчові відходи, через що утворюється засмічення, яке важко усунути.
Підгузки та прокладки. Вони зроблені з нерозчинного матеріалу та збільшуються в декілька разів при контакті з водою.
Ватні диски та палички. Вата вбирає в себе вологу та чіпляється до нерівних поверхонь. Має здатність тягнутися, утворюючи серйозні забруднення.
Заварка з-під чаю. Вона затримується в трубопроводі, утворюючи тверде забруднення, ще й фарбує при цьому унітаз в неприємне коричневе забарвлення.
Недопалки. Вони набухають від вологи та збільшуються в розмірах. А в фільтрах від цигарки міститься ацетат, який розкладається протягом десяти років.
Будівельне сміття. Пил від цементу, штукатурка та інші будівельні матеріали здатні засмітити каналізацію в цілому під’їзді.
Утримайтеся від змивання в унітаз всіх вищенаведених предметів. Краще утилізуйте подібні відходи в смітник, щоб вберегти себе від засмічень та забруднення навколишнього середовища.