14 жовтня православні християни вшановують святу Параскеву. Вона народилася у місті Епіват, неподалік Константинополя, у забезпеченій родині. З дитинства її виховували в дусі християнських цінностей, і дівчина часто відвідувала храм разом із батьками.
Після того, як Параскева почула проповідь про християнське вчення, вона вирішила присвятити своє життя Богу. Після смерті батьків вона разом із братом Євфимієм роздала все родинне майно і вирушила в Константинополь. Прийнявши чернечий постриг, Параскева відмовилася від земних благ і вирушила на Святу землю, а потім у Йорданську пустелю, де прожила відлюдником до старості.
Одного разу, у сні до Параскеви з’явився янгол, який попросив її повернутися на батьківщину. Після цього свята повернулася до рідного краю і через кілька років відійшла у вічність.
Мощі святої були перевезені спочатку до Тирновграду, а згодом Османською імперією до Константинополя. Сьогодні вони знаходяться в Яссах.
Традиції цього дня
Згідно з народними повір’ями, 14 жовтня часто йде мокрий дощ, а за кількістю бруду передбачали майбутні морози. Жінки цього дня не займалися важкими хатніми справами, але дозволялося ткати, шити або тріпати льон. Після роботи жінки одягали гарний одяг і йшли гуляти, щоб показати свої навички рукоділля.
Якщо свято Параскеви припадає на п’ятницю, вважалося, що не можна влаштовувати гучні веселощі, інакше це може принести біду.