В тепличних умовах огірки потребують регулярного внесення поживних речовин та своєчасного поливу. Тоді можна сподіватися на високий врожай цього овоча.
Підготовка землі для огірків у теплиці.
Перед посівом у теплиці огіркового насіння чи готової розсади, десь за 14-21 день, розподіліть по поверхні наступну ґрунтосуміш: 5 частин розкисленого торфу, 3 частини перепрілого перегною та 2 частини городньої землі. Як тільки проведете посів насіння огірків або розсади в цю суміш, вкладіть зверху на неї тонкий шар перегною.
Першу підгодівлю проведіть через 2 тижні після посіву. Для цього розчиніть у 10 л. води 20 гр. сечовини, 10 гр. суперфосфату та 10 гр. сірчанокислого калію. Норма використання розчину під 1 корінь лийте 1 л.
Підгодівля огірків в період цвітіння.
Під час цвітіння проведіть 2 підгодівлю огірків. Це приблизно через 2-3 тижні після першого підживлення. Для цього розчиніть у 10 л. води 40 гр. суперфосфату, 30 гр. сечовини та 20 гр. калійної селітри. Норма використання на кущ 1-1,5 л. розчину. Перед тим рясно пролийте кущі огірків теплою відстояною водою.
Або замініть його натуральним органічним добривом — розчином коров’яку та води в пропорції 1:10. Норма використання на кущ 0,5-1 л.
Можна підгодувати п’ятиденним настоєм пташиного посліду розведеним у воді в пропорції 1:20. Норма використання на кущ 1 л. розчину.
Підгодівля огірків у період плодоношення.
Коли огірки почнуть рясно плодоносити, проведіть 3 підгодівлю. Для цього розчиніть у 10 л. води 1 ст. л. нітрофоски. А через 14 днів змішайте у 10 л. води 0,5 л. настою коров’яку з 1 ст. л. сульфату калію. Через деякий час проведіть підгодівлю розчинивши у 10 л. підігрітої води 30 гр. сульфату.
Через 1,5 тижні обприскайте кущі огірків борною кислотою. Для цього розчиніть у 10 л. води 2,5 гр. борної кислоти, його варто проводити одноразово.
Підгодівля огірків при появі жовтого листя та зав’язі.
Причина цьому є захворювання огірків на фузаріоз чи несправжня борошниста роса, затінок, перепади температури та похолодання.
Коли на дворі ще холодно вносьте в теплицю чи парник добриво невеликими порціями, а коли прийде тепло, скористайтеся для цього комплексним позакореневим підживленням, мінеральним добривом в кількості (0,2-0,3 %) або внесіть розчин сечовини (0,2-0,4 %) не менше двох раз через кілька днів.
Або використайте натуральний засіб розчинивши у 10 л. води 2 л. жирного кефіру чи кисляку та обприскайте ним хворе листя й зав’язь.
Підгодівля при блідих листях на огірках.
При нестачі в ґрунті азоту, листя на рослинах стає блідим. Обробіть кущі огірків сечовиною, розчинивши 1 ст. л. препарату у 10 л. води. Обробляють рослини при пошкодженні лише нижнього листя на рослині. З органічного добрива візьміть настій коров’яку в пропорції 1:10, поливи проводьте під корінь. При виявленні побілілих молоденьких огірочках внесіть у ґрунт 15 гр. сульфату калію на 1 кв. м. площі, бо такі ознаки говорять про нестачу калію в землі.