Що любить Петунія. Як правильно доглядати за нею, щоб буйно квітнула до осені

Петунії — це однорічні рослини, на яких розпускаються яскраві та ніжні квіти. Вирощування може відбуватися як в горщику, так й на відкритому ґрунті. Цій примхливій рослині потрібні особливі умови та дбайливий догляд. Існує декілька порад щодо правильного догляду за цією квіткою, щоб вона була задоволеною та радувала око.

Вибір горщика.

В петунії дуже гіллясті та масивні корені, яким потрібен простір. На одну рослину знадобиться не менше 5 літрів ґрунту, інакше після квітнення рослина почне в’янути.

Вибір ґрунту.

Ґрунт має бути пухким та не пресуватися після поливу. Тому, гній, торф та землю змішують між собою в співвідношенні 1:2:3 й додають невелику кількість попелу.

Підгодівлі.

Вперше рослину підгодовують коли з’являються перші листочки. Для цього використовуються добрива із вмістом азоту. Наприклад, селітру, азофоску або нітрофоску. Добрива розводяться з водою в співвідношенні 10 літрів на 10 гр. Для кожної квітки необхідно по 0,5 літрів розчину. Через 7 днів підгодівлю потрібно внести повторно.

Наступну підгодівлю проводять через 3 доби після пікірування рослин. Для цього знадобляться комплексні підгодівлі. Потім добрива вносять через тиждень. Кальцієву селітру розводять з водою в співвідношенні 1 літр на 1 ч. л., щоб підвищити імунітет та поліпшити фотосинтез рослини. Наступна підгодівля проводиться через 14 діб. Для цього використовують монофосфат калію. На 10 літрів води додають 1 ч. л. добрива. Підгодівля проводиться під корінь. Через 5 днів підгодовують розчином з монофосфату 1 ст. л. та сечовини 3 ст. л., які додають на 10 літрів води. Перед появою бутонів, потрібно провести підгодівлю комплексним азотним добривом. Також, потрібно підгодовувати рослину, якщо помітили ознаки хлорозу та пожовкле листя. Для цього 2,5 грами купоросу та 4 грами лимонної кислоти розводять в 1 літрі води. Розчином обприскують рослину та підгодовують під корінь

Для дорослої петунії підгодівля необхідна один раз на п’ять діб, чергуючи позакореневу та кореневу способи введення.

Полив.

Полив проводиться ввечері. Вода має бути дощовою або теплою відстояною. Поливати потрібно раз на два дні або якщо ґрунт підсох. Рослина не любить надмірну вологу та її нестачу.

Очищення рослини.

Квіти, що почали в’янути, потрібно видаляти. Тоді буде з’являтися більше нових та гарних квітів.

Прищипування.

Щоб з петунії формувався гарний кущ, її прищипують над третім листочком. Тоді вона не буде витягуватись та звисати з горщика.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!