Картоплі потрібно родючий, пухкий, легкий та слабокислий ґрунт. Під час посадки в лунки додають певні добрива, щоб отримати щедрий врожай.
Підготовка ділянки.
Для посадки картоплі дотримуйтесь правил сівозміни. Не можна вирощувати культуру на одному місці два роки поспіль. Поганими попередниками для картоплі є перець, капуста, морква, буряк та огірки. Ділянка під посадку картоплі готується восени. Перекопайте ґрунт на багнет лопати, видаліть бур’яни, розкидайте гній та присипте піском. Свіжа органіка використовується лише восени. Навесні можна додавати лише перепрілий гній. На 1 м. кв. вносять по 8-10 кг добрива. Розпушіть ґрунт на 10-12 см завглибшки та розрівняйте за допомогою грабель.
Добрива.
Не обов’язково використовувати хімічні препарати, бо народні не менш ефективні та не завдають шкоди рослинам.
Кролячий та кінський гній, пташиний послід.
Це один з кращих варіантів добрива, яке вносять під час посадки картоплі. Гній має позитивний вплив на ґрунт та рослини. При правильному використанні добрива підвищується родючість ґрунту. Бочку об’ємом 100-200 літрів на 2/3 заповніть гноєм, залийте водою, накрийте кришкою або плівкою. Залиште настоюватися протягом 14 днів, помішуючи 2-3 рази на добу. Потім додайте 1-2 кг попелу. Додайте в кожну лунку по 1 ст. л. добрива.
Для підживлення пташиним послідом розведіть 700 грамів в 10 літрах теплої води. Накрийте кришкою та поставте в теплому місці на 3 доби. Процідіть та додайте в кожну лунку по 1 літру.
Трав’яний настій.
Можна приготувати настій зі скошеної трави. В ній міститься багато поживних компонентів. Зберіть траву та бур’яни разом з коренем. Заповніть в бочку на 2/3 та додайте сечовину 30 грамів. Залийте водою, перемішайте та накрийте кришкою. Поставте на 14 діб в темне та тепле місце. На бочку не повинні потрапляти промені сонця. Готове добриво внесіть в лунки по 1 літру в кожну.