Мабуть, кожен садівник стикався з такою проблемою, як скручування та всихання розсади. Таке трапляється досить часто, тому панікувати не варто, бо розсаду можна врятувати.
Пропонуємо дізнатися про основні причини, через які розсада сохне та скручується.
Надлишок або нестача води.
Через надлишок або нестачу води, розсада може скручуватись й засихати. Двотижневу розсаду потрібно поливати теплою водою по мірі висихання верхнього шару землі. Головне, не дуже заливати розсаду та регулярно рихлити землю, щоб не утворювалася на поверхні землі щільна кірка.
Забагато світла.
Якщо світла занадто багато, то нижнє листя розсади може скручуватися. В такому випадку, розсаду краще перенести в інше приміщення або вимкнути фітолампу, яку використовують наприкінці зими для додаткового освітлення сіянців.
Надлишок добрив.
Велика кількість добрив, також, погано впливає на розсаду. Перше підживлення можна робити через 14 днів після пікіровки сіянців або при появі перших листків. Далі, слід звернути увагу на склад землі. Якщо субстрат домашнього виробництва з використанням городньої, листової землі та перегною, тоді підживлювати розсаду потрібно 1 раз на 14 днів. Якщо це готова земля на основі торфу, яка продається в спеціалізованих магазинах, тоді підживлювати потрібно 1 раз на 7 днів.
Зміна температур.
Існує певний температурний режим для вирощування розсади, який слід дотримуватися, інакше листя починають жовтіти та сохнути. Оптимальна температура для вирощування: вдень +20…+22 градусів, вночі +16…+18 градусів.