Categories: Сад та Город

Розчин, яким потрібно бризкати плодові дерева, щоб їх не чіпали хвороби та шкідники

Під час вирощування плодових дерев в саду, потрібно надати рослинам захист від хвороб та шкідників. З настанням весни, всі рослини в саду пробуджуються, а також, прокидаються шкідники. Рання весна — це ідеальний час для проведення робіт – обприскування та побілка.

Якщо використовуєте хімічні препарати для обробки саду, потрібно мати певні знання та навички. Найчастіше хімічна обробка є найдієвішим способом захисту від хвороб та шкідників. Повна відмова від них неможлива, але при використанні препаратів проти конкретних шкідників принесе бажаний результат та скоротить кількість обприскувань.

Розвиток комах-шкідників.

Кожен вид комах проходить чотири стадії розвитку, деякі 2-3. Саме дві з них несуть велику загрозу для саду та городу.

Перша стадія – яйця та відкладання яєць.

Друга стадія – личинки та гусениці. Це найшкідливіша стадія, бо на цьому етапі комахам потрібно більше харчуватися та рости.

Третя стадія – лялечки.

Четверта стадія – дорослі комахи. Також, небезпечна стадія розвитку, бо дорослі комахи потребують великої кількості харчування для відкладання яєць.

Терміни обприскування.

До моменту розпускання бруньок.

В цей період проводять профілактичне обприскування саду. Інсектициди знищують більшу частину шкідників, які зимують в порах кори.

До початку цвітіння, але не після нього, бо загинуть бджоли та інші корисні помічники саду. Обприскування проводиться фунгіцидами. Вони знищують мікроорганізми, бактерії та грибок, які викликають плямистість, моніліоз, борошнисту росу й паршу.

Одразу після цвітіння, але не пізніше 5-7 днів після його закінчення.

Влітку, також, іноді потрібно обробляти сад, щоб знищити друге покоління попелиці та кліщів.

Під час обприскування дерев навесні, потрібно враховувати їх терміни цвітіння.

Першими обробляють черешню, абрикос, сливу та інші ранні культури. При цьому використовуються фунгіциди та інсектициди разом.

Обов’язково, потрібно побілити дерева садовим варом, перед цим зачистивши кору. Таким чином зруйнуються гнізда комах.

Восени проводиться обприскування саду, щоб захистити дерева від грибків та шкідників, а також, для підвищення врожайності в наступному сезоні.

Обприскування.

Спочатку потрібно підібрати засіб для обприскування. Можна скористатися хімічними препаратами: інсектицидами – проти комах, фунгіцидами – проти збудників грибкових захворювань, бактерицидами – проти бактеріальних інфекцій, нематоцидами – проти нематод, родентицидами – від гризунів, акарицидами – від кліщів та гербіцидами – проти бур’янів.

Під час вибору препарату проти захворювань та шкідників, потрібно звернути увагу на ступінь його токсичності й термін дії на шкідників. А також, на допустимі терміни обробки перед збором врожаю.

Біологічно-активними речовинами, також, можна обробляти сад. Вони допомагають знищити шкідливі мікроорганізми та не становлять загрози для рослин.

Також, можна використовувати народні методи боротьби. Це можуть бути різні суміші та настоянки.

Аґрус та чорну смородину можна пропарити поливши кущі гарячою водою в лютому. Вода повинна бути 80 градусів, тривалість поливу – 30 секунд.

Змішайте мідний купорос та вапно в співвідношенні 1:1 й розбавте водою. Для обприскування знадобиться 200 грамів суміші та 10 літрів води. Суміш повинна бути ніжно-блакитного забарвлення, яке змиється після першого дощу та не завдасть шкоди плодам.

Пропарювання кущів смородини та аґрусу.

Обприскайте кущі содовим розчином – 100 грамів на 10 літрів води. Обприскування проводиться 1 раз на тиждень по голому дереву до збору врожаю.