Рослини, які потрібно садити поруч, щоб домогтися максимального врожаю

Неправильно підібрані та висаджені на грядці рослини по сусідству пригнічують одна одну. Деякі дуже корисно впливають на їхній ріст, розвиток та відлякують шкідників.

Приклади сприятливих сусідів.

Прекрасне сусідство троянд з часником. Завдяки фітонцидам часнику, троянди будуть захищені від шкідників.

Ділянка обсаджена чорнобривцями буде захищена від нематод.

Грядки кабачків та огірків, також, потрібно обсадити настурціями від шкідників.

В міжряддях солодкого перцю висадіть рядки амаранту, який захистить їх від жуків.

Благотворний вплив мають один на одного люпин та тютюн.

Висаджена поряд з квасолею кукурудза буде надійно захищена від шкідливих комах.

Посаджений поряд з редисом шпинат зможе захистити його від комах. Посадіть алісум поміж картоплею, квіти цієї рослини заберуть всіх шкідливих жуків.

Помідори вирощуйте поряд з капустяною грядкою, вони будуть відлякувати від капусти листогризучих черв’яків та бліх. А ще, її може вберегти від нашестя шкідників цинія, яка має сильний аромат.Ще один варіант сумісності рослин:

Зелень базиліку може рости поряд з будь-якими городніми рослинами.

Квасолю можна сіяти біля кущів котячої м’яти, грядки моркви, білоголової та цвітної капусти, полуниці, календули, буряку й кукурудзи. Однак, біля цибулі порей, кропу та часнику не можна садити.

Брюссельську капусту та броколі садять по сусідству з грядкою буряку, календули, моркви, гісопу, гречки, чебрецю, цибулі, шавлії, чорнобривців та нагідків. Поряд з полуницею та іншими капустяними культурами не садять.

Білоголову та цвітну капусту висаджують біля помідорів, шпинату, селери й мангольду, але не саджають біля полуниці.

Грядки буряку будуть розвиватися добре посадками цибулі, мангольду та з білоголовою, броколі й цвітною капустою. Садити поряд витку квасолю та гірчицю польову краще не садити.

Озимий часник вирощуйте поряд з грядкою капусти, троянд, томатів та плодових дерев. Він може відлякувати від них попелиць, морквяну муху та хрущика японського.

Огіркам подобається рости поряд з рядками квасолі, редиски, ранньої картоплі, кукурудзи, соняшнику та капусти.

Рядки кукурудзи садять біля динь, огірків, гарбузів, квасолі, сої та ранньої картоплі.Грядки баклажанів можуть рости біля квасолі, але подалі від картоплі, солодкого перцю та томатів.

Посаджений поруч з грядками броколі, цвітною та білоголовою капустою, салатом, огірками й цибулею, кріп підвищить їх смакові якості, але не садіть його по сусідству зі сходами моркви.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!