Одяг з секонд-хенду має різкий запах, бо його обробляють спеціальними засобами. Однак, усунути цей аромат можливо.
Речі з секонд-хенду бюджетні та унікальні. Такі магазини пропонують не лише старий одяг, а й новий за низьку ціну. Однак, перед тим, як потрапити на вітрину, речі проходять обробку спеціальними засобами з неприємним ароматом, щоб підвищити рівень гігієнічності.
Щоб усунути неприємний та різкий аромат, застосовують різні способи.
Ефірні олії.
Кедр, розмарин, перцева м’ята, лимон, гвоздика та кориця мають сильний аромат й можуть нейтралізувати запах секонд-хенду. Однак, ефірні олії лише маскують цей запах. Не можна наносити олію на одяг, бо можуть залишитися сліди. Нанесіть олію на ганчірку або ватяний диск та покладіть поряд з речами в закритій ємності на пару днів.
Заморожування.
Дуже простий спосіб нейтралізації запаху секонд-хенду. Розвісьте одяг на свіжому повітрі та залиште на ніч, щоб аромат розвіявся. Загорніть одяг в пакет та покладіть в морозилку на декілька годин. Низька температура знижує рівень аромату та знищує бактерії. Потім замочіть в теплій воді та виперіть.
Оцет.
Оцет — це природний дезінфектор. Для приготування розчину на 10 літрів гарячої води додайте 100 мл оцту та 50 грамів харчової соди. Покладіть одяг в розчин на декілька годин або на ніч. Потім виперіть та прополощіть. Запаху не буде вже після першого прання.
Нашатирний спирт.
Цей засіб нейтралізує формальдегід, яким обробляють речі. На 5 літрів теплої води додайте 1 ст. л. 10% нашатирного спирту. Замочіть речі на 1-6 годин, враховуючи тип тканини, після чого виперіть та просушіть на свіжому повітрі.
Морська сіль.
Ароматизована морська сіль, також, допоможе прибрати неприємний запах. На 5 кг одягу знадобиться 1 кг солі. Замочіть одяг в соляному розчині на пару годин, потім виперіть з пральним порошком. Головне, щоб сіль була без барвників.
Порошок.
Подвійна порція порошку дуже ефективно бореться з не надто інтенсивним запахом. Покладіть речі в пральну машину, виперіть та додатково прополощіть з кондиціонером. Сушіть на свіжому повітрі 2-3 дні.
Кип’ятіння.
Також, можна прокип’ятити речі в гарячій воді, окрім синтетичних тканин. Таким способом знищуються бактерії. У велику каструлю налийте води та дайте закипіти. Занурте у воду одяг так, щоб рідина покривала його повністю. Кип’ятіть, постійно помішуючи, протягом 5 хвилин. Залиште охолоджуватися та дістаньте речі. Висушіть на свіжому повітрі. Цей спосіб зменшує різкість аромату, знищуючи молекули запаху нагріванням.