Рис – це корисна злакова культура, яка містить вітаміни групи В, фосфор, калій, амінокислоти й багато іншого. З рису можна приготувати плов, суші, запіканку й багато інших смачних страв та десертів. Однак, більшість господинь стикаються з однією проблемою – рис під час приготування злипається та пригорає до дна каструлі.
Досвідчені кулінарі розповіли, як приготувати рис, щоб він вийшов розсипчастим та ніколи не підгорав.
Підготовка рису до приготування.
Довгозернисті сорти рису такі, як басматі та жасмин легкі у приготуванні й ніколи не злипаються, бо вони містять набагато менше крохмалю, ніж круглі сорти.
Перед готуванням, рис обов’язково потрібно промивати, щоб видалити надлишок крохмалю, бо саме він є причиною злипання. Промивати рис необхідно декілька разів, використовуючи проточну холодну воду. Також, рис можна замочити на 15-20 хвилин – це скоротить час на його приготування.
Щоб рис не злипався, потрібно його варити у правильній пропорції із водою. Найкраще співвідношення рису та води – 1:2. В залежності від виду рису, пропорція може змінюватись, тому краще читати інструкцію на зворотній упаковці перед приготуванням.
Щоб, під час готування, рис не пригорав, потрібно використовувати каструлю з товстим дном. Краще, якщо це буде чугунна каструля – це ідеальний посуд для приготування рису.
Правильне приготування рису.
Щоб зварити розсипчастий рис потрібно знати час його приготування, а також, контролювати температуру води.
Після промивання рису, його необхідно поставити на плиту та довести до кипіння. Після, зменшити до мінімального вогню, накрити каструлю кришкою та варити на протязі 10-20 хвилин. При цьому, кришку періодично не потрібно відкривати – це дасть можливість температурі рівномірно розподілятися, а рису не підгоріти. Також, не варто мішати рис, щоб не утворилася клейка рисова маса.
Після того, як рис зварився, його слід залишити ще на 5-10 хвилин, щоб він добре настоявся, увібрав залишки води та вийшов розсипчастим.
Зробити рис ароматним та приємним на смак можна, додавши до нього спеції: кардамон, коріандр або куркуму.