Рецепт приготування домашнього мила. Зможе приготовити кожна господиня

Виготовляти мило вдома може бути цікаво. Творчий процес захоплює дітей  та дорослих.

Для приготування знадобляться спеціальні інгредієнти. Базові олії — оливкова, кокосова, пальмова або мигдаль. Додаткові олії — какао, ши або жожоба. Натрієвий гідроксид перетвориться на лужне мило після змішування з оліями. Ефірні олії додають для надання аромату. Також, фарбують виріб натуральними барвниками.

Обов’язково, використовуйте гумові рукавички та окуляри. Посуд повинен бути з нержавіючої сталі або емальований. Скляний або пластиковий посуд для виміру лугу. Пластикова або дерев’яна ложка для перемішування. Формочки для мила обирайте з силікону, пластику або дерева. Підготуйте термометр, щоб контролювати температуру олій та лугу. Міксер знадобиться для змішування інгредієнтів. Паперові рушники та тканина, щоб прибирати.

Варіння мила в домашніх умовах.

В каструлі нагрійте основні олії. В іншій ємності розчиніть у воді луг. Поступово додайте його до олій, постійно помішуючи. Міксером гарно змішайте, додайте ефірні олії та барвники й перемішайте. Залийте суміш в форми для мила та дайте затвердіти. Потім дістаньте та наріжте й залиште ще трохи просохнути.

Під час використання лугу будьте обережні, дотримуйтесь заходів безпеки та інструкцій.

Виробництво мила в давні часи.

Раніше мило робили з жиру та лугу. Жир збирали з яловичини, свинини, вівці або брали оливкову чи кокосову олію. Луг отримали з попелу. Його промивали водою, а з розчину отримували луг. Жир розжарювали, додавали розчин лугу та ретельно мішали. Кип’ятити суміш потрібно було в казані або каструлі. В цей момент відбувалася реакція між жиром та лугом, завдяки чому утворювалося мило. Потім суміш залишати відстоюватися, щоб мило висохло та стало твердим. Далі його нарізали на шматки та залишали ще на деякий час сохнути.

В наш час мило виготовляють згідно з хімічними процесами. Однак, традиційні методи досі використовують під час варіння його в домашніх умовах.

Щоб приготувати мило просто та безпечно, придбайте мильну основу, в якій міститься луг й олії. Він повністю готовий до використання. Для аромату додайте улюблені ефірні олії. Також, можна додати пелюстки квітів, вівсянку чи мед й не забудьте про барвники.

Наріжте мильну основу та покладіть в каструлю з нержавіючої сталі. На маленькому вогні розтопіть. Додайте пару крапель ефірної олії та барвники за бажанням й перемішайте. Щоб додати текстурні елементи або добавки, робіть це перед заливанням мила в форми. Потім розлийте масу по формах та залиште застигати.

Обережно дістаньте готове мило з форми та наріжте. Зберігайте виріб в сухому місці.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!