День, коли люди відвідують кладовище, називається Радоницею. Після дня Великодня та Світлого тижня, люди йдуть на цвинтар, щоб пом’янути померлих.
Радониця є найголовнішим поминальним днем. Люди приносять з собою писанки та паски.
За традицією, прийнято поминати померлих, починаючи з суботи Великоднього тижня, бо родичі можуть бути поховані на різних кладовищах.
В маленьких містечок та сільській місцевості провілють могили в неділю.
В поминальний день потрібно згадати покійних, помолитися або запросити священнослужителя. Також, на могилах наводять лад, подають милостиню нужденним у вигляді грошей, продуктів, пасок або писанок. Їх потрібно залишити на могилах або дати тим, хто просить перед входом на цвинтар. Це необхідний ритуал, так само як й молитви за душі покійних.
В цей поминальний день не можна зловживати алкоголем та веселитися. Після походу на кладовище, родина збирається вдома за обіднім столом, але не на могилах.
Якщо хочеться провести поминки на могилі, то це не повинно перетворюватися на маївку.
Покійних не можна називати небіжчиками, на них кажуть родичі, свояки та знайомі.
За тиждень до Радониці, потрібно відвідати цвинтар та привести до ладу могили.
В поминальні дні не можна копати город, займатися посівною, інакше не буде врожаю.
Люди, що збирають паски, писанки, цукерки на могилах, обов’язково повинні помолитися за душу покійного, інакше буде приходити уві сні.
Потрібно прочитати молитву «Отче наш» та три рази поцілувати хрест.
На цвинтар входять крізь ворота, тричі хрестяться. На виході, також, потрібно перехреститися, стоячи обличчям до могил. Це жест поваги до покійних та оберіг проти нечисті. Після повернення додому, потрібно три рази помити руки та обличчя освяченою водою. Також, в святій воді можна прополоскати рушник, що розкладали на могилах.
Якщо на порозі будинку знайдеться земля, сіль, крупа, квіти, вінок з кладовища, виметіть, але не торкайтеся руками, потім віднесіть на перехрестя, щоб все повернулося на своє місце.
Вагітні та діти до одного року не ходять на цвинтар, однак можуть відвідати храм.