Часто трояндове листя вкривається різними плямами, що може вказувати на інфекцію, ураження шкідниками, прояву стресу чи спричинені невідповідними умовами догляду.
Коричнево-бурі плями.
Такі плями на листі троянд свідчать про захворювання їх на буру плямистість, через занадто високу температуру та вологість повітря.
Також, колір цих плям може вказувати на інші хвороби — це ураження рослин септоріозом, песталоцією або філлостіктозом. Боротьбу з ними варто повести за допомогою фунгіцидів.
Чорні плями.
В прохолодну й дощову погоду на кущах троянд можуть утворюватися темні плями, які згодом стають чорними. Потім уражені листки вкриваються здутими ділянками округлого та довгуватого вигляду.
Така хвороба називається чорною плямистістю. Через неї квітка не може цвісти, а листки майже всі осипаються.
Білі плями.
Поява на листі білих плям вказує на ураження рослини борошнистою росою.
Через деякий час білі плями стають буро-сірими, листя скручується, троянди слабшають й можуть не перезимувати. Це може відбуватися через надмірну вологість, азотного добрива в ґрунті або дефіциту кальцію чи занадто висока загущеність посадкою.
Жовті плями.
Коли в землі не вистачає калію та заліза, через це на її листі з’являються плями жовтого кольору. Пізніше вони набувають червонувато-фіолетового кольору. Проведіть 2-3 обприскування рослин добривом на основі заліза та калію, наприклад Фертикою Універсал.
Червоні плями.
Через постійне перебування рослин на сонці, їхнє листя стаж яскраво-лілового та вишневого кольору. Таким чином воно може отримати сонячні опіки. Варто кущі троянд прибрати з такого місця, пересадивши на інше чи зробити накриття для створення затінку для рослини.
Руді плями.
Такі плями на кущах троянд вказує на іржу, яка з’являється на зворотній стороні листка у вигляді жовто-помаранчевих горбків, а після воно просто осипається. Причина цієї хвороби являється підвищення вологості повітря.
Лікування хворих троянд.
Спочатку видаліть все хворе листя та пагони на кущах троянд, а всі інші підріжте на 2-3 бруньки від основи та обприскайте їх пенконазолом або дифеноконазолом, чергуючи їх.
Якщо рослина сильно вразилася хворобою, її краще видалити всю з ділянки.