Причини, через які жовтіє листя в орхідеї, та що робити, щоб врятувати квітку

Орхідея є бажаною квіткою на наших підвіконнях. Дуже часто вона починає себе погано почувати та вимагати посиленого догляду. А це, в першу чергу відбивається на її листовому апараті, який стає жовтим.

Пожовтіле чи постаріле листя.

Зазвичай, старе листя відмирає та стає жовтим, бо його потрібно вчасно прибрати. Таке явище є природним, починається воно з нижніх рядів листя, а верхнє ще досить міцне та насичено зелене, бо квітка здорова й не має ознак хвороби. Деякий різновид орхідей може замінити листя повністю або скинути їх в незалежності від пори року. А є сорти, які оновлюють цю частину кожні півтора року, процес цей розтягується на декілька тижнів або місяців. Видаляють жовтий листок тоді, коли він стане повністю сухим.

Пожовтіння листя є ознакою загнивання.

Інша причина пожовтіння листя є враження її хворобою. На таку причину може вказувати те, що жовтіють саме молоді листочки на рослині, які вона починає скидати. Це можуть бути ознаки гнилі, якщо квітку часто й надмірно поливати. При поганому освітленні вона може уражатися грибками або патогенними мікроорганізмами. При дуже старому субстраті часто рослині не вистачає поживних речовин. При надлишковому підживленні рослина, також, може захворіти. Характерною ознакою певних хвороб є не тільки пожовтіле листя, а й закручене з країв, поява на ньому бурої плямистості, а стовбур може підгнити та загинути. Тому, потрібно вчасно розпізнати захворювання, щоб миттєво його усунути. Для цього витягніть квітку з кашпо, звільніть від субстрату та опустіть корінням у чисту й теплу воду. Після огляньте рослину, приберіть пошкоджені, сухі, потемнілі, підгнилі й зів’ялі частини та корені рослини продезінфікованим секатором. Промийте зрізи «Фундазолом» чи іншими фунгіцидами або обробіть потовченим порошком активованого вугілля, звичайною зеленкою, меленою корицею та пересадіть квітку в нове кашпо зі свіжим субстратом.

Часто рослина гниє через надлишок вологи в субстраті. Поливати квітку потрібно при необхідності. Занурте в субстрат паличку з дерева або спеціальний індикатор. Якщо через дві доби вона буде вологою — це говорить про надлишок води в ньому. Для того, щоб мати завжди здорову й буйно квітучу орхідею на своєму підвіконні, варто тримати квітку на освітленому місці, вчасно підгодовувати її, пересаджувати один раз на рік та забезпечувати правильний й вчасний полив.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!