Причина утворення великої кількості пустоцвітів на огірках, та як цього уникнути

Бджолозапильні сорти огірків мають чоловічі та жіночі квіти. Безперечно, тільки жіночі бруньки утворюють плоди.

Гібридні сорти не потребують запилення, бо мають всі жіночі бруньки, тоді разом з квітами з’являються плоди.

При традиційній бджолозапильній формі плодоношення, рослина утворює дуже багато чоловічих бутонів пустоцвітів, що суттєво знижує плодоношення.

Не секрет, що  жіноча квітка може плодоносити завдяки запиленню чоловічим пилком, який переносять на собі комахи та бджоли. В них різні плодоніжки, у жіночої квітки вона має вигляд маленького огірочка.

Причина утворення великої кількості пустоцвітів на огірках:

Неякісне насіння огірків.

Не купуйте насіння огірків у не перевірених виробників, щоб бути впевненими в його якості. Можна збирати насіння з власноруч вирощених плодів, але тільки з бджолозапильних сортів.

Однак, якщо вони ростуть разом з гібридними формами, то може відбутися їх запилення з гібридами, що в результаті спричиняє надмірне утворення пустоцвітів. Тому, вирощуйте лише один тип огірків на своїй ділянці.

Свіже насіння.

Свіжозібране тогорічне насіння не підходить до посіву, бо воно дає зайву кількість пустоцвіту. Краще беріть для посіву 2-4 річне, щоб отримати гарний та великий врожай зеленців.

Невчасний та неправильний полив.

Огірки вологолюбна культура, але вона не любить надмірного поливу, особливо коли стоїть сира й холодна погода, це може їй нашкодити. Поливати їх потрібно відстояною теплою водою температура якої має бути не нижче +25.. +28°С.

Надмірна спека.

Якщо температура повітря сягає вище за 27°С, це також може негативно відобразитися на утворенні плодів огірків. Для цього збільште кількість поливів проводячи їх ввечері та вранці.

Літня холодна погода.

Влітку часто бувають перепади температур, що не є корисним для плодоношення.

В такому разі не поливайте грядки з огірками, якщо температура знизилася до 15°С, щоб почали утворюватися жіночі квіти. Або встановіть на грядці парник.

Недостатнє освітлення.

На мало освітленій ділянці на огірках можуть переважати чи утворюватися одні пустоцвіти.

Висаджуйте огірки на добре освітленій ділянці. Якщо такого місця немає, тоді зменште поливи та проведіть прищипування головного стебла після 8-10 листка. Щоб стимулювати зростання бічних пагонів з жіночими квітами.

Порушення норм підживлення.

Від зайвого азотного добрива огірки «жирують» й не утворюють плодів.

Не ігноруйте правила та строки підживлення огірків. Підживлюйте їх добривом на основі фосфору та калію. До посіву заправте землю органічним та мінеральним добривом: перепрілим компостом чи перегноєм в кількості 10-15 кг на кв. м., суперфосфатом та сульфатом калію в кількості 20 гр. на 1 кв. м. кожного.

При появі двох справжніх листків, підгодуйте рослину розчином нітроамофоски чи нітрофоски. Для цього розчиніть 1 ст. л. засобу у 1 л. теплої води.



Загущеність посівів.

Пустоцвіт з’являється при високій загущеності огірків. Це призводить до дуже поганого запилення, недостатнього живлення рослин й в результаті до мізерного врожаю.
Схема посадки огірків має бути 40 см×40 см. Загущену ж потрібно буде розрідити чи прищипнути головний батіг рослини, щоб призупинити його ріст та з’явилася жіноча зав’язь.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!