Categories: Сад та Город

Правила догляду за перцем у відкритому ґрунті, що можна та чого не можна робити

Міцна та здорова розсада — це запорука великого, солодкого та соковитого врожаю перцю. Однак, не менш важливим етапом у вирощуванні перцю є догляд після пересадки розсади у відкритий ґрунт.

Пропонуємо дізнатися, як правильно доглядати за перцем у період плодоношення, щоб він дав щедрий та смачний врожай.

Правильний догляд за перцем у відкритому ґрунті.

Висаджувати розсаду перцю у відкритий ґрунт потрібно на сонячній ділянці, без протягів. Пам’ятайте, що не можна садити поруч розсаду солодкого та гіркого перцю, бо ці культури є перезапильні, через це солодкий перець може гірчити.

За посадженими у ґрунт саджанцями перцю потрібно правильно доглядати та рясно поливати. Тоді вони дадуть соковитий, солодкий та великий перець, навіть більший, ніж у магазині.

Полив перцю слід проводити за такою схемою: перед цвітінням — 1 раз на тиждень, після цвітіння та у період плодоношення 2-3 рази на тиждень. При занадто спекотній погоді можна збільшити кількість поливів до 3-4 разів на тиждень. Кущі перцю потрібно поливати тільки теплою та відстояною водою. Якщо розсаду перців поливати холодною водою, то зупиниться її зростання, а період плодоношення відтягнеться на невизначений термін. Якщо рослинам не забезпечити достатню кількість вологи, стебла стануть твердими, а листя та бутони почнуть опадати.

Також, важливу роль у період плодоношення перцю відіграє якісне підживлення. Для цього, краще використовувати народні засоби, наприклад розчин на основі попелу на 10 л. води 1 склянка. Підживлювати перець цим розчином потрібно 1 раз на 10 днів.

Ще можна приготувати корисний дріжджовий розчин, який сприяє швидкому зростанню зеленої маси. Для цього, потрібно у 5 л. води розчинити 100 грамів свіжих дріжджів, додати туди цукор або сироп старого варення та залишити настоюватися на сонці на кілька днів. Готовий настій слід розбавити з водою у співвідношенні 1:10 та вносити під кожен кущ по 1 л. дріжджового розчину, але не більше.

Для захисту перцю від попелиці можна посадити біля нього рослини-відлякувачі, такі як коріандр, базилік та цибулю. А от захистити перець від хвороб та деяких шкідників можна за допомогою біологічних препаратів: Триходерма Веріде, Споробактерин, Фітоспорин, Бітоксибацилін, Фітоверм, МатринБіо, Біоверт та інші.

Кущі перцю обов’язково слід підв’язувати, особливо високі сорти, бо стеблам важко тримати великі та дозріваючі перці. Для цього можна використовувати дерев’яні кілки, до яких підв’язуються стебла рослини.