Categories: Сад та Город

Посадка плодових і ягідних культур у серпні: Поради для садівників

Наприкінці літа садівники мають багато роботи. Потрібно не лише зібрати врожай та приготувати заготівлі на зиму, а й подбати про посадку рослин на наступний рік.

Погода в серпні частіше помірна, а ґрунт теплий, що добре позначається на вкоріненні рослин до заморозків. Обирайте певні рослини та дотримуйтесь правил посадки.

Яблуня.

В середній смузі, в дощову та прохолодну погоду, ще можна зібрати врожай смачних та соковитих яблук. Сортів рослини багато. Обирайте ті, яким підійдуть кліматичні умови регіону, стійкі до хвороб.

Груша.

Груша більш примхлива до клімату, тому плоди можуть бути в’яжучими або кислуватими. Обирайте сорти відповідно до регіону вирощування. Саджанці мають бути сумісними з ґрунтом та кліматом. Також, правильно підбирайте добрива.

Слива.

Слива легко приживається та активно росте при посадці наприкінці літа. Щоб виростити щедрий врожай, своєчасно підживлюйте дерева восени. Слива добре росте в теплих регіонах.

Вишня.

Якщо правильно посадити вишню в кінці серпня, вона встигне вкоренитися до зими та буде активно рости навесні. Таким чином врожай з’явиться швидше. Купуйте саджанці у локальних садівників, які можуть допомогти розібратися зі шкідниками та хворобами.

Горобина.

Не примхливе дерево, яке гарно приживеться під час посадки навіть не в сильно родючий ґрунт. Горобина добре переносить заморозки та не потребує особливого догляду. З плодів готують смачні настоянки та варення.

Смородина.

В серпні городники висаджують чорну, червону та білу смородину. Кущі добре вкорінюються та встигають набратися сил до заморозків. Таким чином в наступному році можна буде зібрати щедрий врожай.

Малина.

Посадіть кущі малини в кінці серпня, щоб вони добре пережили зиму. Укрийте їх, щоб захистити від вітру. Навесні вони почнуть активно рости. Обирайте сорти відповідно до кліматичних умов регіону, стійкі до хвороб та шкідників. Регулярно проводьте проріджування чагарників та видаляйте сухі гілки.

Аґрус.

Цей кущ добре приживається під час посадки в кінці серпня. Обирайте сорти, що не схильні до борошнистої роси та інших хвороб. Тоді кущі будуть довше радувати смачними плодами. Перед посадкою внесіть підживлення в ґрунт.