Для того, щоб отримати гарний врожай помідорів, потрібно прикласти чимало зусиль. Все можна зробити, якщо дотримуватись певних порад. Ознайомтесь, що потрібно робити, щоб збільшити врожай вдвічі?
Сорт томатів.
Іноді виростивши гарну розсаду, не факт, що вона дасть гарний врожай. Сорт томатів повинен підходити вашому регіону. Також, не забудьте дізнатись місце вирощування – теплиця або відкритий ґрунт, це теж має велике значення. Для південних регіонів обирайте стійкі сорти до спеки, посухи та хвороб (вершинна гниль, альтернаріоз…). У місцях нестійкого землеробства обирайте детермінатні сорти, у яких обмежений ріст. У таких сортів врожай збирають до того моменту, як їх вразить фітофтороз.
Насіння томатів.
Насіння, яке ви зібрали самостійно перед посівом потрібно перевірити та обробити. Спочатку його сортують за розміром та щільністю, а потім на пару хвилин занурюють у 5% розчин солі. Приберіть насіння, яке сплило, а що залишилось промийте та підсушіть. Перевірте насіння на схожість, свою властивість вони зберігають до 5 років, після заготівлі. Потім продезінфікуйте насіння за допомогою розчинів марганцю, перекису або соку алое. За бажанням потрібно наситити насіння киснем та занурте насіння у стимулювальні засоби.
Підживлення.
Підгодовувати насадження потрібно на всіх етапах зростання.
Стимулятори росту.
Для покращення росту та плодоношення томатів використайте ПлодоСтим. 6 грамів розчину розчиніть у 3 л. води. Обприскування проводять за 10 діб висадки розсади у землю, а наступну – через 14 днів після висадки.
За бажанням можна використати настій з кропиви або алое.
Сівозміни.
Якщо постійно садити томати на одному місці, їх можуть вразити хвороби попередників. Садіть томати після кабачків, огірків, капусти, патисонів, редису, часнику, гарбузів та цибулі. Не можна садити томати після пасльонових, картоплі, перцю та баклажанів.
Профілактика проти хвороб та шкідників.
Першу обробку проводять насінню. Далі обробка проводиться на деяких етапах зростання. Застосовують препарати, які містять мідь – Бронекс та бордоська рідина. Або Триходерма Веріде та Бактерра. Для профілактики скористайтесь настоєм з тютюну. На відро води розчиніть 400 грамів сухого тютюну. Настоюйте засіб 48 годин, потім прокип’ятіть пару годин, охолодіть та процідіть. Перед застосуванням долийте стільки води, щоб утворилось 10 літрів. Для того, щоб розчин тримався на помідорах, додайте рідке мило.
Щоб томати не вразила білокрила, зробіть наступне:
Ці поради допоможуть отримати гарний врожай.