Весна — це ідеальний час для посадки та посіву різних культур. Щоб врожай був багатим та здоровим, необхідно не тільки за ним доглядати, але й дотримуватися правил сівозміни. Сівозміна — це чергування вирощування сільськогосподарських культур на одній ділянці, яке запобігає появі стійких шкідників та хвороб, а також, підтримує високий рівень врожайності й поживних речовин у ґрунті.
Отже, пропонуємо дізнатися, після чого можна та не можна садити томати.
Після яких культур можна садити помідори.
Помідори найкраще садити після моркви, цибулі, огірків, гарбуза, капусти, соняшника, цукрових буряків та інших просапних культур, які залишають після себе пухкий ґрунт.
Після яких культур не можна садити помідори.
Садити помідори не можна після картоплі, перцю, баклажана, фізаліса та гороху. Справа у тому, що ці культури мають однакові хвороби та шкідники.
Правильне чергування культур на одній ділянці запобігає виснаженню ґрунту. Також, пам’ятайте, садити помідори на одне й те ж місце необхідно раз в 3-4 роки.
Хороші сусіди для помідорів.
Поруч з помідорами можна садити.
Кукурудзу, петрушку, моркву, шпинат, спаржу, часник, квасолю, салат, базилік, календулу, настурцію та чорнобривці. Також, гарним сусідом є календула, яка захищає помідори від ґрунтових шкідників.
А ось картоплю, огірки, капусту, гарбузи, ріпу, виноград, горох та суницю ліпше не садити поруч із помідорами — це погане сусідство.