Полийте полуницю цим добривом у квітні, щоб ягоди були великі та солодкі

Полуниця вибаглива в догляді. Потрібно знати, коли її підживлювати та якими добривами. Все залежить від того, в який період вегетації їх будуть вносити.

Добрива.

Вирощувати полуницю краще в чорноземі з внесенням попелу, бо рослина погано росте в кислому ґрунті. Торф їй, також, не підходить. Під час посадки внесіть невелику кількість попелу чи перегною, присипте ґрунт та проведіть мульчування перегноєм. Накрийте посадки плівкою, якщо стоїть холодна погода та приберіть, коли встановиться стійке тепло.

Однорічним кущам підживлення не потрібне. Кущі віком від 2 років підживлюють органічними та мінеральними добривами, з 3 років — лише мінеральними, з 4 років — мінеральними й органічними.

Підживлення до цвітіння.

Перше підживлення проводиться до появи першого листя. Застосовуйте мінеральні добрива із вмістом азоту. Підійде нітрофоска або сечовина.

На 10 літрів води додайте 1 ст. л. нітроамофоски та полийте рослини в розрахунку по 0,5 літра під кожну.

На 10 літрів води додайте 1 ст. л. сечовини або аміачної селітри та полийте рослини.

Якщо на рослинах вже з’явилося листя, можна використовувати органічні добрива — кропиву, курячий послід або коров’як.

Для приготування настою кропиви заповніть відро травою, додайте теплу воду та залиште на 3 доби. Готовий концентрат розведіть водою в співвідношенні 1:10 та полийте рослини під корінь.

Для приготування настою з курячого посліду або коров’яку залийте один з компонентів водою в пропорції 1:10. Залиште настоюватися протягом 3 діб та полийте кущі в розрахунку по 1 літру на кожен.

Перед цвітінням можна внести розчин борної кислоти. На 10 літрів води додайте 2 грами кислоти, 2 грами марганцівки та 1 склянки попелу. Обприскування проводиться ввечері або в похмуру погоду.

Під час цвітіння полуниця, також, потребує підживлення мінеральними або органічними добривами, в яких міститься калій. Таким чином ягоди будуть більш смачними.

На 10 літрів води додайте 1 ч. л. калійної селітри та полийте кущі в розрахунку по 0,5 літра на кожен. Також, можна провести обприскування 0,02% розчином сірчанокислого цинку або калійної селітри.

З органічних підживлень використовують розчин коров’яку.

Після цвітіння, під час формування зав’язей обприскайте кущі полуниці комплексними добривами. Під час їх застосування дотримуйтесь дозування.

Підживлення попелом.

Попіл можна підмішувати в ґрунт під час посадки кущів та додавати в лунки. В ньому багато калію та фосфору й запобігає появі деяких хвороб. Якщо полуниця почала підгнивати або з’явилися жовті плями, потрібно присипати її попелом. Обирайте попіл з соломи, берези або хвої.

Підживлення дріжджами.

Для підгодівлі можна використовувати дріжджі або хлібні житні кірки. Завдяки такому підживленню прискорюється розвиток кущів. Залийте сухий хліб водою та залиште на 7 днів бродити. Розведіть концентрат водою в співвідношенні 1:10 та полийте кущі.

Підживлення йодом.

Йод виступає гарним добривом та профілактикою хвороб. На 10 літрів води додайте 5-10 крапель йоду та обприскайте кущі. Процедура проводиться перед цвітінням тричі з інтервалом в 10 днів.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!