Петунії – це надзвичайно красиві квіти, які висаджують на клумбах, балконах, присадибних ділянках, в парках та скверах. Ці квіти обожнюють всі садівники за їх невибагливість, простоту у догляді та рясне цвітіння.
Петунії активно цвітуть на протязі 4 місяців й за цей період квітка витягує із ґрунту велику кількість поживних речовин та корисних елементів. Тому, необхідно підживлювати квіти якісними добривами.
Підживити петунії можна комплексними добривами, які продаються в спеціалізованих магазинах. Однак, краще скористатися такими народними засобами, як перманганат калію, перекис водню та борна кислота. Ці аптечні засоби сприяють рясному цвітінню петуній, зміцненню зеленої маси, а також, роблять бутони яскравішими та відлякують шкідників.
Іноді, квітки петуній в’януть та погано ростуть. У цьому випадку, потрібно підживити петунії дріжджовим розчином.
Для цього, необхідно розчинити у 2 л. води 20 гр. сухих дріжджів та 2 ст. л. кристалічного цукру. Розчин, що вийшов, добре перемішайте та поставте в тепле місце на 2 години. Після, концентрований розчин слід розбавити з водою у співвідношенні 1:5. Даний засіб потрібно використовувати для кореневого та позакореневого підживлення. Вже через кілька поливів та обробок, петунії відновлять й пришвидшать своє зростання, а також, випустять нові бутони, які не будуть довго в’янути.
Однак, слід зауважити, що дріжджі витягують з ґрунту фосфор та калій. Тому, після такого підживлення, петунії необхідно обробити попільним настоєм — на 10 л. води потрібно 1,5 склянки попелу та трохи рідкого мила. Після обприскування цим настоєм, петунії будуть рясно та довго цвісти. Також, попелом можна посипати міжряддя.
Взагалі, попіл — це не тільки органічне добриво, але й відмінний засіб проти равликів, кліщів та інших шкідників.