Після того, як полуниця перезимує, її потрібно весною підживити. Підгодівлю проводять до появи перших листочків й використовують добрива, які містять азот.
Як зійде сніг, а саме середина квітня, натягніть накривний матеріал на грядки з полуницею. Це прискорить ріст ягід.
На початку весни приберіть листя та сміття з грядок. Після проводять обрізку та підживлення. Підгодовувати полуницю потрібно, коли земля прогріється до 10 градусів.
Якщо полуниці немає року, підгодовувати її не потрібно. Підгодівлю починають на другий, а потім на 4 рік зростання. Використовують мінеральні та органічні добрива. На 3 рік – застосовують мінеральні добрива.
1 підживлення та обрізка.
На відро води розчиніть столову ложку нітроамофоски. На 1 кущ потрібно 500 мл. добрива. Або у відрі води змішайте столову ложку сульфату амонію та пару склянок коров’яку. На 1 кущ потрібно 1000 мл. добрива. З органічних добрив можна використати кропиву. Наріжте повне відро кропиви та залийте теплою водою. Настоюйте 4 доби, процідіть та розведіть у співвідношенні 1 до 20. Таким розчином проводять підживлення по листу. Якщо розвести 1 до 10, тоді підгодівлю вносьте під корінь. Можна підживити полуницю настоями з коров’яку або курячого посліду.
Огляньте грядки, приберіть мертві, пошкоджені та хворі кущики. Не забудьте прибрати сухі листки та відрізати вуса, які не потрібні для розмноження. Допоможе вам секатор або гострі ножиці.
Потім потрібно прополоти грядки та розпушити землю. Таким способом ви дасте доступ повітря до кореневої системи.
2 підживлення та наступні.
Взагалі досвідчені садівники підживлюють полуницю мінімум 5 разів. Після танення снігу, при появі зеленого листя, перед квітненням, після появи ягід, після збору врожаю. Коли полуниця розпустить своє зелене листя, її потрібно підживити коров’яком та сульфатом амонію. Коли з’являться бруньки – підживіть нітроамофоскою та фосфорно – калійними добривами. Тоді ваші ягоди стануть дуже солодкими. При появі зав’язі – підживіть по листу комплексним мінеральним добривом. Вносити добриво потрібно після поливу. Якщо погода волога, просто обприскуйте листя.
За бажанням можна підживлювати кущі органікою – зола, курячий послід, настій кропиви, розчин йоду, компост, дріжджовий настій, розчин борної кислоти.
Як мульчувати, зволожувати та обприскувати кущі?
Для того, щоб на грядках не росли бур’яни та утримувалась волога, їх потрібно мульчувати торфом, соломою, тирсою та перегноєм. Якщо грядки вкриті мульчею, не забувайте вчасно зволожувати їх. При сухій погоді поливайте кущі раз на 7 днів. Використовуйте теплу воду. При появі квітів та ягід, поливайте кущі під корінь.
Не забувайте про шкідників. На початку весни обприскайте кущі розчином мідного купоросу.
До появи ягід проведіть обробку інсектицидами та фунгіцидами. З народних засобів, використовують йод, який позбавить від гнилі та довгоносиків. На відро води розчиняють 40 крапель йоду. Обробку проводять після поливу.