Покладання пояса Пресвятої Богородиці відбувається 31 серпня. Душа та тіло після смерті відійшла на небо й люди шанують пояс та ризи замість мощей.
Пояс зроблений з шерсті верблюдів й перед успінням був переданий Богородицею апостолу Петру. Після смерті апостола, пояс перепоховали, а ще через деякий час пояс переправили у храм в Константинополі. Саме там з’явилась Божа Матір тримаючи у руках пояс над вірянами Константинополя.
Саме цього дня вперше відбулось Покладання Чесного Пояса. Пояс привіз у Константинополь імператор Аркадій з міста Єрусалим. Донька імператора сховала пояс у церкві Пресвятої Богородиці, де він зберігався досить тривалий час.
Після покладання поясу відбулось за часів правління Лева Мудрого. У той період його жінка дуже нездужала, бо її мучила нечиста сила. Лев Мудрий наказав принести пояс та покласти його на дружину. Після цього жінка одужала. Жінка віддячила прикрасивши пояс золотими нитками, а потім повернула його назад до церкви.
Згодом пояс поділили на 3 частини, одна зберігалась у Ватопедському монастирі, інша – у храмі Трірі, а третя – у храмі у Грузії.
Побачити частину пояса можна у місті Львів в Архикатедральному Соборі Святого Юрія – 31 серпня.