Погані попередники для капусти. Ніколи не садіть її після цих культур, щоб не втратити врожай

Щоб отримати великий та здоровий врожай, потрібно правильно чергувати культури на ділянці. Не висаджуйте одну й ту саму культуру на тому ж місці декілька років поспіль. При цьому виснажується ґрунт та з’являються шкідники. Краще обрати нове місце для вирощування капусти та гарних попередників.

Не саджайте капусту після картоплі. Ця культура потребує великої кількості поживних речовин, тому для капусти вітамінів в такому ґрунті не залишиться. Також, не можна висаджувати капусту після броколі, цвітної, брюссельської або пекінської капусти. Всі ці культури мають спільні хвороби та шкідників. Не слід саджати капусту після помідорів, перцю та баклажанів. Вони, також, мають спільні хвороби та виснажують ґрунт, що робить його непридатним для вирощування капусти. Також, поганими попередниками будуть квасоля та горох. Ці культури споживають багато азоту, який потрібен капусті.

Найкращими попередниками для капусти стануть огірки, морква та буряк. Вони насичують ґрунт вітамінами, які добре впливають на розвиток капусти. Також, можна садити культуру після часнику та цибулі. Їм потрібно багато речовин, але вони мають маленький корінь, тому для капусти залишається багато необхідних вітамінів. Також, хорошими попередниками будуть зелень та щавель.

Після капусти краще висаджувати невибагливі до складу ґрунту овочі. Наприклад, картоплю, моркву, буряк, цибулю, часник, петрушку, кріп, селеру, горох та кабачки.

Перед посадкою перекопайте ділянку після капусти та внесіть перегній або суперфосфат.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!