Підживлення винограду на початку вересня. Яке добриво вносити, щоб грона були великі та смачні

Щоб виноградна лоза була сильною та зеленою, її потрібно правильно підгодовувати. Дехто вважає, що лише молоді рослини потребують підживлення, адже для їх розвитку потрібні корисні компоненти, але це помилкова думка. Підгодовувати потрібно й дорослий виноград.

Підживлення для винограду.

Вперше виноград підгодовують в період цвітіння. Це один з найважливіших етапів, коли формуються зав’язі. Для цього приготуйте розчин гною, тому на відро води додайте 2 кг коров’яка. Цього вистачить на 1 м. кв.

До складу інших добрив повинні входити мінеральні компоненти. На 10 л. води додайте 65 гр. нітрофоски та 5 гр. бору. Цього вистачить для повноцінного розвитку винограду. Через два тижні повторіть підгодівлю.

Третю підгодівлю вносять за декілька тижнів до збирання врожаю. Це допоможе збільшити масу грон. Для підживлення використовуйте гній, розбавивши його водою в співвідношенні 1:10. Це найкращий варіант підживлення, завдяки якому можна зібрати гарний врожай.

Внесення підгодівлі.

Виноград отримує корисні компоненти через ґрунт та листя. Перед внесенням добрив зверніть увагу на певні моменти.

В ґрунті корисні речовини розчиняються довше. Тому, щоб до рослини надійшли необхідні речовини, повинен пройти невеликий проміжок часу. Через листя всі елементи засвоюються швидше, тому перші результати стануть помітними вже за кілька днів. При цьому речовини засвоюються вдвічі краще.



Позакореневе підживлення менш витратне, адже концентрацію готових розчинів можна зменшити.

Деякі речовини при контакті з ґрунтом розчиняються та до рослини не доходять. А деякі компоненти можуть призвести до негативної реакції.

Провести обприскування простіше. Завдяки цьому методу можна знизити кількість матеріалу та трудовитрати.

Потрібно звертати увагу не лише на переваги, а й на недоліки позакореневого підживлення. Основним мінусом є те, що розчин швидко висихає на сонці та не завжди встигає повністю увібратися в рослину.

Коли та навіщо обробляти ґрунт.

Щоб підгодівля дала гарний результат за короткий час, потрібно правильно підібрати терміни для внесення добрива. Найпоширенішими є універсальні добрива, призначені для винограду. При використанні комплексного підживлення, необхідно правильно розрахувати кількість, інакше якість продукції може значно погіршитися.



Перш ніж застосовувати добрива, потрібно звернути увагу на потреби винограду. Розпізнати, яких саме речовин не вистачає можна по зовнішньому вигляду. Однак, на погіршення зростання впливають різні чинники, тому цей варіант трохи складний.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!