Підживлення овочів попелом. Як правильно та коли його вносити

Дуже популярним, а головне не дорогим добривом є попіл. Його додають до торфу, перегною або компосту, тоді добриво стає кращим та ефективнішим.  Комбінувати попіл з гноєм не варто, бо у попелу лужне рН, а у гною – кисле.

Під час перекопування землі для огірків, патисонів та кабачків, попіл вносять по склянці  на 1 кущ. Якщо висаджуйте розсаду, по 1 столовій ложці  у ямку. У липні, перед тим, як розпушувати землю, розсипте між рядами попіл. На 1  м2 – склянка добрива.

Для томатів, баклажанів та перців, знадобиться більша кількість попелу. Під перекопування на 1 м2 – 3 склянки, а при пересадці розсади у землю та у саму ямку – 4 скл. попелу.
Для капусти, під час перекопування, додають 2 скл. попелу та 1 склянку у ямку, коли висаджують у ґрунт.

При появі 3 листків на капусті, редисці та редьки, опудріть листя для захисту від хрестоцвітої блохи та капустяної мухи.

Для цибулі та часнику, під час перекопування, додають 2 склянки попелу на 1 м2.

Для гороху, квасолі, салату, редиски та укропу, додають 1 склянку на 1 м2.

Для моркви, петрушки, редьки та столового буряку додають 2 склянки попелу на 1 м2.

Для картоплі додають по 1 склянці на 1м2 та по 2 сірникових коробки у  ямку. По ½  склянки на 1 м. – між рядами насипають попіл перед тим, як обгорнути бульбу та при утворенні пуп’янків.

Не використовують попіл у комбінації з фосфором та азотом, перегноєм та гноєм. Не додають у лужні ґрунти, де рН вище 7. Не можна сипати на кореневу систему, можна лише перемішувати разом із землею. Підживлювати насадження, які люблять кислий ґрунт. Підгодовувати лише ті рослини, на яких виросло вже три листки.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!