Підживлення огірків на початку липня: яке добриво вносити, щоб родили до осені

Саме в липні огірки потребують уваги та догляду під час плодоношення. Щоб зібрати щедрий врожай, слід вносити відповідні добрива. Нестача підживлення призводить до уповільнення розвитку, погіршення якості плодів та зниження рівня врожайності. В липні огірки потребують азоту, фосфору та калію. Азот сприяє активному нарощуванню зеленої маси, фосфор зміцнює кореневу систему та стимулює утворення зав’язей, а калій робить плоди смачними, зміцнює імунітет рослин та захищає від хвороб.

Органічні добрива.

Органіка дуже важлива для огірків. Вона постачає необхідні речовини та покращує структуру ґрунту. Найкраще використовувати компост та перегній. Вони містять багато азоту та інших мікроелементів. Підживлюйте огірки в міжрядді або приготуйте настій та полийте рослини. Для приготування розчину залийте компост або перегній водою в співвідношенні 1:10. Завдяки такому підживленню ґрунт буде більш родючим, а ріст рослин буде активним.

Мінеральні добрива.

Комплексні добрива із вмістом калію та фосфору, також, дуже корисні для огірків. Найчастіше використовують нітрофоску. На 10 літрів води додайте 10-15 грамів препарату та полийте рослини під корінь. Також, можна використовувати суперфосфат. Він покращує плодоношення та зміцнює корені рослин. На 10 літрів води додайте 30 грамів препарату та полийте огірки.

Народні засоби.

Більшість городників використовують народні засоби для підживлення. Найбільш відомим є розчин попелу. Попіл містить багато калію та фосфору, що забезпечують плодоношення. На 10 літрів води додайте 200 грамів попелу та залиште на добу. Процідіть та полийте рослини під корінь.

Настій з дріжджів, також, дуже популярний. Цей засіб прискорює розвиток рослин та підвищує рівень врожайності. На 10 літрів води додайте 10 грамів сухих дріжджів та 2 ст. л. цукру. Залиште настоюватися протягом 2-3 годин та полийте огірки.

Враховуйте стан рослин під час підживлення. Якщо листя світло-зелене або має жовтуватий відтінок, це вказує на дефіцит азоту. Проведіть обприскування розчином сечовини. На 10 літрів води додайте 10 грамів препарату.

При дефіцити фосфору листя набувають темно-зеленого або жовтуватого відтінку. В такому випадку застосовують суперфосфат.

Нестача калію призводить до появи бурих плям по краях листя. Щоб усунути це, приготуйте розчин попелу або підживіть рослини калійними добривами.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!