В Україні кожен городник й дачник вирощує картоплю, бо ця культура дуже корисна та обов’язково має бути в раціоні харчування.
Щоб виростити щедрий та якісний врожай картоплі, її необхідно підживлювати у червні місяці, особливо, якщо вона вирощується кілька років поспіль на одній й тій же ділянці. Справа в тому, що ґрунт з роками втрачає корисні елементи та поживні речовини, через що картопля виростає дрібною й в малій кількості.
Важлива порада: підживлювати картоплю потрібно до підгортання кущів, при цьому ґрунт має бути пухким, щоб корисні елементи легко проникали до коріння. Після підживлення сухими добривами, картопляні грядки обов’язково потрібно полити.
Підживлення картоплі мінеральними добривами.
Картопля у період зростання потребує калію та сульфату, тому необхідно вибирати калійно-сульфатні добрива, які не містять хлор, бо він негативно впливає на картоплю. Для підживлення картоплі підійдуть такі добрива, як аміачна селітра, нітроамофоска, кеміра, сечовина, калієва селітра та сульфат калію.
Не слід зловживати мінеральними добривами, особливо в літній період, інакше можна спалити картоплю. Використовувати добрива потрібно суворо по інструкції.
Підживлення картоплі до та під час цвітіння.
У цей період, картопля потребує бору, який сприяє зменшенню пустот в картоплинах та поліпшує її лежкість. Підживлювати борною кислотою не варто, краще придбати вже готові рідкі добрива, які містять бор, наприклад, Ікар Бор, Айдамін або Цеовіт Бор.
Позакореневе підживлення картоплі.
Підживити картоплю можна, обприскавши кущі рідкими добривами. Так, всі поживні речовини проникатимуть через листя й до самого коріння, що сприятиме гарному врожаю.
Найкращі добрива для позакореневого підживлення картоплі:
Позакореневе підживлення слід проводити ввечері, коли не має сонця, щоб не обпалити листя на кущах.
Органічні та народні добрива для картоплі.
4.Трав’яний настій. Він має у своєму складі велику кількість азоту, який потрібен картоплі в червні місяці. Для приготування настою можна використовувати будь-які бур’яни, наприклад, пижму, кропиву, хвощ, ромашку та стрілки часнику. На дно бочки потрібно покласти подрібнений бур’ян, залити його водою та залишити настоюватися на тиждень, щоб настій забродив. Поливати кущі картоплі готовим розчином потрібно ввечері, при цьому дуже обережно, щоб на стебла не потрапила рідина.
Для різноманітного живлення картоплі, можна чергувати мінеральні добрива з органічними.