Categories: Сад та Город

Підживлення картоплі до та під час цвітіння. Які добрива краще вносити, щоб отримати великий врожай

В Україні кожен городник й дачник вирощує картоплю, бо ця культура дуже корисна та обов’язково має бути в раціоні харчування.

Щоб виростити щедрий та якісний врожай картоплі, її необхідно підживлювати у червні місяці, особливо, якщо вона вирощується кілька років поспіль на одній й тій же ділянці. Справа в тому, що ґрунт з роками втрачає корисні елементи та поживні речовини, через що картопля виростає дрібною й в малій кількості.

Важлива порада: підживлювати картоплю потрібно до підгортання кущів, при цьому ґрунт має бути пухким, щоб корисні елементи легко проникали до коріння. Після підживлення сухими добривами, картопляні грядки обов’язково потрібно полити.

Підживлення картоплі мінеральними добривами.

Картопля у період зростання потребує калію та сульфату, тому необхідно вибирати калійно-сульфатні добрива, які не містять хлор, бо він негативно впливає на картоплю. Для підживлення картоплі підійдуть такі добрива, як аміачна селітра, нітроамофоска, кеміра, сечовина, калієва селітра та сульфат калію.

Не слід зловживати мінеральними добривами, особливо в літній період, інакше можна спалити картоплю. Використовувати добрива потрібно суворо по інструкції.

Підживлення картоплі до та під час цвітіння.

У цей період, картопля потребує бору, який сприяє зменшенню пустот в картоплинах та поліпшує її лежкість. Підживлювати борною кислотою не варто, краще придбати вже готові рідкі добрива, які містять бор, наприклад, Ікар Бор, Айдамін або Цеовіт Бор.

Позакореневе підживлення картоплі.

Підживити картоплю можна, обприскавши кущі рідкими добривами. Так, всі поживні речовини проникатимуть через листя й до самого коріння, що сприятиме гарному врожаю.

Найкращі добрива для позакореневого підживлення картоплі:

  1. Розчин карбаміду. Потрібно змішати 100 гр. карбаміду, 6 гр. борної кислоти, 150 гр. калійного моно фосфату та 5 л. води. Цим розчином потрібно обприскати кущі до цвітіння картоплі 1 раз на 14 днів.
  2. Розчин гумату. Необхідно в 10 л. води розчини 2 гр. добрива «Гумат+7». Проводи обробку потрібно після появи на кущах 4 справжніх листочки. Знадобиться 3 л. розчину гумату для обприскування 1 сотки ділянки.
  3. Розчин фосфору. В 10 л. води необхідно розчинити 100 гр. суперфосфату. Поживний розчин слід застосовувати в кінці літа, за 30 днів до збору врожаю. Він покращує якість та смак картоплі.

Позакореневе підживлення слід проводити ввечері, коли не має сонця, щоб не обпалити листя на кущах.

Органічні та народні добрива для картоплі.

  1. Гній. Це добриво має у своєму складі багато корисних елементів, які необхідні картоплі для великого та здорового врожаю. Свіжий гній можна використовувати восени, а влітку – перепрілий. Перед тим, як вносити добриво, ґрунт потрібно перекопати, гній розбити на грудки, а потім закопати його по всій території ділянки. Кущі, які виросли до 10 см. й вище, можна поливати розчином гною та води 1:10.
  2. Курячий послід. Для приготування поживного розчину, потрібно розвести курячий послід у воді 1:15 та залишити настоюватися на 3 доби. На 1 картопляний кущ знадобиться 1 л. готового розчину.
  3. Попіл. Це органічне добриво, яке містить калій, цинк, кальцій, магній, натрій, мідь та багато інших корисних елементів для повноцінно росту й розвитку картоплі. На 1 сотку землі потрібно 10 кг. деревного попелу. Після внесення органічного добрива, ділянку потрібно полити.

4.Трав’яний настій. Він має у своєму складі велику кількість азоту, який потрібен картоплі в червні місяці. Для приготування настою можна використовувати будь-які бур’яни, наприклад, пижму, кропиву, хвощ, ромашку та стрілки часнику. На дно бочки потрібно покласти подрібнений бур’ян, залити його водою та залишити настоюватися на тиждень, щоб настій забродив. Поливати кущі картоплі готовим розчином потрібно ввечері, при цьому дуже обережно, щоб на стебла не потрапила рідина.

Для різноманітного живлення картоплі, можна чергувати мінеральні добрива з органічними.