Підгодовують часник восени та навесні. Добрива повинні містити органіку та мінерали. Забороняється застосовувати некомпостовані органічні добрива та перегній. Краще замінити їх компостом та перепрілим коров’яком. Використовують на 1 м2 землі – відро добрива.
Не забудьте додати 30 грамів суперфосфату та 10 грамів сірчаного калію. Або використайте літрову банку дерев’яної золи. У перші місяці весни у ґрунт додають сечовину або калієву селітру – 20 грамів.
Добрива та їх використання.
- Першими потрібно вносити добрива, які містять азот. Через два тижні після сходів потрібно полити грядки розчином сечовини. На 10 л. теплої води додайте 20 грамів сечовини. Використовуйте 3 л. добрива на 1 м2.
- Якщо часник починає жовтіти, через 15 днів після сходів внесіть знову добрива, які містять азот – азофоска або NPK.
- Розчиніть пташиний послід з водою у пропорціях 1:25. За бажанням розчиніть гній у пропорціях 1:6. Засіб настоюють 3 дні, а потім вносять під корінь.
- Під час формування цибулин вносять калій, фосфор та мікродобрива. Ярий сорт підживлюють у липні, а озимі у червні. Розчиніть на 10 л. води літрову банку золи, настоюйте пару днів та використовуйте 5 л. добрива на 1 м2. Або на 10 л. води додайте 10 грамів сульфату калію або 20 грамів суперфосфату. Використовуйте 3 л. добрива на 1 м2.
Дотримуючись цих порад ви виростите гарний врожай часнику.