Коли кущі капусти погано ростуть, виглядають слабенькими та мають бліде забарвлення листків — це означає, що їй бракує підживлення.
При появі коричневих плям на листках, це говорить про нестачу калію. Якщо листя сохне й в’яне, це вказує на брак фосфору. Бліде забарвлення та відсутність здатності до зав’язування качанів, ознака дефіциту азотного добрива. Щоб відновити здоров’я рослинам та забезпечити сім’ю в майбутньому гарним врожаєм великих качанів капусти, проведіть ряд корисних підгодівель.
Види добрива:
Біологічне та натуральне добриво має ряд безперечних переваг. Воно є безпечними для рослин та допомагає отримати гарний й якісний врожай овочів.
Йодна настоянка. Захищає рослини від хвороби та шкідників. Допомагає капусті сформувати великі та щільні голівки качанів. Йодним розчином поливають капусту чи обприскують зверху кущі.
Для приготування розчину візьміть 0,5 ч. л. йодної настоянки, додайте до 10 л. води та пролийте капусту під стебло, а для позакореневої обробки – розчиніть 50 крапель йоду у 10 л. води.
Перед будь-яким підживленням рослин рясно пролийте землю під ними.
Дріжджовий розчин. Він являється безпечним та дуже дієвим добривом. Після підживлення цим засобом, капуста зав’язує міцні та величезні голівки. Потрапляючи в землю дріжджового розчину, збільшується хімічний та мінеральний склад ґрунту. Що дає змогу рослині накопичити та засвоїти потрібні корисні елементи.
Для приготування добрива розчиніть сухі дріжджі 3 пакунки у 10 л. теплої води. Для кращого бродіння додайте до розчину 4 ст. л. звичайного цукру. Відставте все на 2-3 години у тепло, щоб почався процес бродіння. Підживлення рослин проводьте поливаючи під кущ, в кількості 1 л. засобу на рослину.
Звичайна крейда. Цей засіб використовують для розкислення ґрунту, що дає змогу розсаді капусти добре розвиватися, формувати великі та міцні голівки качанів. Для цього заповніть 1/3 бочки подрібненою зеленою травою, до верху налийте води та залиште на 4-5 дні, щоб добре забродила й настоялася. Після влийте 200 гр. отриманої рідини до готового розчину крейди.
Попіл деревний. Це популярне всім відоме добриво, в якому міститься багато калію, кальцію, фосфору, заліза, бору та натрію. Щоб приготувати розчин на основі попелу, візьміть 1 склянку засобу, всипте у 10 л. води та дайте постояти близько 15 хвилин, щоб він осів на дно. Після полийте капусту цим розчином під кущ. Попелом обсипають кущі капусти, щоб захистити від равликів, слимаків та земляних бліх. Норма обробки капусти попелом має бути не більше трьох.
Гумат калію. Цей засіб, також, розкислює ґрунт. Його можна придбати в спеціалізованому магазині в готовому вигляді. Засіб використовують для підгодівлі рослин, його проводять не більше трьох разів. За 2 тижні після висадки розсади в ґрунт, наступна через 4 тижні, а остання через 2 тижні після другої.